Röövpüüdjad peavad tasuma tuhandeid eurosid

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnu maakohus mõistis möödunud nädalal ebaseadusliku kalapüügiga tegelevatelt isikutelt tuhandeid eurosid keskkonnakahjude hüvitamiseks.

Kohus karistas 1954. aastal sündinud Elmut loodusliku loomastiku kahjustamise eest pooleaastase tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga, tema 1984. aastal sündinud poega Kaidot aga isa aitamise eest neljakuuse tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga.

Keskkonnale tekitatud kahju hüvitamiseks peavad isa ja poeg kohtu otsusel hüvitama solidaarselt 21 584 eurot.

Süüdistuse järgi püüdis Elmu tänavu aprilli keskel Pärnumaal Tõstamaa vallas Liivi lahel 78 erineva pikkusega nakkevõrguga 1314 ahvenat ja kaheksa koha ning veidi eemal veel viie nakkevõrguga neli haugi ja kaks lesta. Ometi oli Elmul kutselise kalurina õigus kasutada vaid viit võrku, samuti oli ta püügile seadnud lubatust väiksema silmasuurusega võrgud. Elmuga oli merel kaasas tema poeg Kaido, kes aitas isa röövpüügil.

Keskkonnaamet arvutas hiljem välja, et püütud kaladega tekitasid Elmu ja Kaido keskkonnale 21 584 eurot kahju

Tuhandete eurode ulatuses keskkonnakahju tuleb kohtu otsusel tasuda ka 1955. aastal sündinud Gustil.

Kohtu hinnangul on Gusti süü loodusliku loomastiku kahjustamises tõendatud ning mehel tuleb selle eest kanda viiekuuline tingimisi vangistus kolmeaastase katseajaga. Keskkonnale tekitatud kahju hüvitamiseks peab Gusti tasuma 7506 eurot, peale selle tuleb tal tasuda teise astme kuriteo sooritamise eest 435 eurot sundraha ja hüvitada õigusabikulud 38 euro ulatuses.

Süüdistuse järgi püüdis Gusti tänavu mai keskel Kihnu traaversil 60 erineva pikkusega nakkevõrguga kala, kusjuures võrgusilma suurus oli lubatust oluliselt väiksem.

Gustil õnnestus kätte saada 301 ahvenat, 113 lesta, 29 koha, kaks turska, üks tuulehaug ning lisaks kiisku, merikuradeid ja emakalu kokku 123 kilogrammi ulatuses.

Keskkonnainspektorid tuvastasid, et lisaks lubatust väiksemale silmasuurusele polnud Gustil õigus kasutada sedavõrd palju võrke, sest talle oli kutselise kalurina väljastatud luba vaid kümne võrgu jaoks. Keskkonnaamet arvutas loodusele tekitatud kahju suuruseks 7506 eurot.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles