Enamik väljaspool Pärnut elavaid lapsi ei pea enam muret tundma, kas neid võetakse Pärnu munitsipaalhuvikoolidesse, uks võib suletuks jääda ainult Are, Halinga, Häädemeeste ja Vändra valla, Vändra alevi ja Sindi linna lastele.
Enamik maalapsi pääseb huvikoolidesse
14 Pärnumaa omavalitsuste liitu (POL) kuuluvat omavalitsust kirjutasid eile alla laste huvihariduse rahastamise kokkuleppele. Häädemeeste vald POLi ei kuulu ega ole Pärnu linnavalitsusega eraldi kokkulepet sõlminud.
Pärnu linn on seitse aastat soovinud, et teised omavalitsused laste Pärnu huvikoolides käimise eest maksaksid. Mullu esitas linnavalitsus ultimaatumi: kui koduvald kulusid enda kanda ei võta, siis 1. septembrist maalapsi Pärnu huvikoolidesse ei võeta.
Peale Pärnu Kunstide maja, muusikakooli, kunstikooli, linna spordikooli, loodusmaja ning tehnika- ja tööõpetusmaja puudutab 14 omavalitsuse kokkulepe Audru huvialakeskuse, Kilingi-Nõmme muusikakooli ning Tootsi muusika- ja kunstikooli õpilasi. Kuues Pärnu munitsipaalhuvikoolis õppis eelmisel õppeaastal 2577 õpilast, kellest kolmandik on pärit muudest omavalitsustest.