T, 28.11.2023

Salme Leas loobus Pärnu pensionäre juhtimast

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viimasel aastakümnel on Salme Leas juhtinud Pärnu Tammsaare päevakeskust.
Viimasel aastakümnel on Salme Leas juhtinud Pärnu Tammsaare päevakeskust. Foto: Urmas Luik

Eesti pensionäride liidu Pärnu linnaorganisatsiooni ligi kaks aastakümmet juhtinud Salme Leas otsustas kohast loobuda, uue esimehe valib üheksaliikmeline juhatus lähiajal.


Möödunud nädalavahetusel kogunes Endla teatrisse aruande-valimiskoosolekule 400 Pärnu eakat, üldse on organisatsioonis ligemale 700 liiget. Et Leas on seisnud ühenduse eesotsas 1991. aastast, mil see loodi, peetakse 80aastase naise tegevust legendaarseks.Juhatuse liige Milvi Aru tõdes, et Salme Leas oli Tammsaare päevakeskuse tegelusjuhtki ja saavutas, et umbes 500 pensionäri osales huviringides."Tegutsevad tantsurühmad, lauluring, ansamblid Maarjahein ja Kadri. Tervisesportlasedki lõid ansambli. Kolossaalne, mida ta jõudis. Eakad said tasuta juriidilist abi. Eesti pensionäride liit pidas Salmet tänukirjaga meeles," rääkis Aru.Endla teatris kontserdilgi tänati kauaaegset esimeest, Maarjahein esitas spetsiaalselt Salme Leasele loodud laulu. (PP)

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles