Füüsikaolümpiaadil hoidis Pärnu au Koidula kool

Veste Roosaar
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu Koidula gümnaasium.
Pärnu Koidula gümnaasium. Foto: Urmas Luik

Eesti koolinoorte 57. füüsikaolümpiaadi lõppvoorul Tartus esindasid Pärnu linna Koidula gümnaasiumi õpilased, neist neli nimetati rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi Eesti võistkonna kandidaatideks.


Rahvusvahelise füüsikaolümpiaadi Eesti võistkonna kandidaadid on Gerli Viikmaa, Rauno Siinmaa, Andres Jaanson ja Eero Vaher.Gerli Viikmaa sai 12. klasside hulgas 1. koha ja teise järgu diplomi, Rauno Siinmaa 5. koha ja järguta diplomi. Andres Jaanson pälvis 11. klasside seas 5. koha ja teise järgu diplomi ning Eero Vaher 9. koha ja kolmanda järgu diplomi. Peale selle said Jaanson ja Viikmaa stipendiumi “Benoit Mandelbrot’i jälgedes”.10. klasside hulgas sai Karl Väärtmaa 4. koha, 9. klasside arvestuses Kristo Ment 8. koha ja kolmanda järgu diplomi ning 8. klasside arvestuses Tambet Väärtmaa 7. koha.Kõiki lõppvoorus võistelnud Koidula gümnaasiumi õpilasi õpetab füüsikaõpetaja Elmu Mägi.

Tagasi üles