K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Päästeteenistus peatas tuleohtliku graanulitehase töö

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Päästeteenistus peatas tuleohtliku graanulitehase töö
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suigus asuvas graanulitehases on põlenguid olnud korduvalt.
Suigus asuvas graanulitehases on põlenguid olnud korduvalt. Foto: Ants Liigus

Lääne-Eesti päästekeskus peatas küttegraanuleid tootvas ettevõttes mitu tulekahju põhjustanud graanulitootmisseadme töö. Ettekirjutuse eiramise puhul rakendatakse ettevõttele sunniraha 50 000 krooni. Tootmine võib jätkuda, kui seade on tuleohutu.


„Alates esmaspäevast peatas Lääne-Eesti päästekeskuse tuleohutusjärelevalve inspektor Are vallas Suigus asuvas OÜ Cellufuelis tuleohtliku tootmisseadme töö,“ ütles Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Sirel Matt.Ettevõte toodab puidugraanuleid ja tootmishoone lähiümbruses ladustatakse suurtes koguses põlevmaterjale nagu saepuru, põhk, hein ja puiduhakmed.Lääne-Eesti päästekeskuse hinnangul on saepurugraanulite tehas äärmiselt tuleohtlik, kujutades endast reaalset ohtu tehases töötavate inimeste elule ja tervisele ning keskkonnale.Viimase kahe aasta jooksul on objektil puhkenud kuus tulekahju, neli neist on alguse saanud graanulitootmise seadmest.Nende tulekahjudega seoses on tuleohutuse inspektorid määranud trahve kokku enam kui 36 000 krooni ulatuses. Samuti on nii tootmishoones kui selle ümbruses olnud tuleohutusnõuete rikkumisi ning inspektorid on nende kohta ettekirjutused teinud. Ettekirjutuste täitmata jätmise eest on rakendatud sunniraha enam kui 48 000 krooni eest.Tuleohutusnõuete rikkumisena on territooriumil näiteks määramata suitsetamise koht. Kontrollimata on maja elektrisüsteemja põlevat materjali ladustatakse hoonele liiga lähedal.Ettevõte võib tegevust jätkata, kui on päästekeskusele esitanud tehnilise järelevalve ameti poolse tootmisagregaadi ohutusnõuetele vastavuse teatise. Teiste tuleohutusnõuete täitmist tootmishoones ja territooriumil nõuab päästeteenistus edaspidigi ning nende täitmata jätmisel rakendatakse sunnivahendeid.

Märksõnad
Tagasi üles