L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Loodusviktoriini võitjad lähevad räätsamatkale ja paadireisile

Veste Roosaar
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Paat üle kallaste ajava Emajõe kaldal.
Paat üle kallaste ajava Emajõe kaldal. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Pärnu loodusmaja korraldatud loodusviktoriin toimus orienteerumisena, enim osalejaid oli 5.-9. klasside seas ja kõige agaramalt lõid võistluses kaasa ühisgümnaasiumi õpilased.


“Võistlus toimus kolmes vanuserühmas ja kahel rajal, kus õpilased pidid kaartide järgi liikuma ühest punktist teise, igas kontrollpunktis oli teooria ja praktiline ülesanne,” tutvustas loodusmaja projektitöö korraldaja Kaisa Metsmaa.

1.-4. klassidest võitis Ülejõe gümnaasiumi 4.b klass, kes sai auhinnaks pääsmed Valgeranna seiklusparki. Teise koha ja auhinnaraamatud võttis vastu ühisgümnaasiumi võistkond.

5.-9. klasside arvestuses võitis matkaring ja teenis auhinnaks räätsamatka. Teine koht läks ühisgümnaasiumi 7. klassile, nemad said auhinnaks raamatud. Kolmandaks tuli Vene gümnaasiumi 7. ja 8. klass, pälvides selle eest lauamängud.
 
10.-12. klasside esikoha võttis Koidula gümnaasiumi 11. klass, kes võib nüüd paadireisile minna. Teise koha ja raamatud võistles välja ühisgümnaasiumi 11. klass.

Metsmaa jutu järgi oli kõige nooremas ja vanemas vanusegrupis osavõtt vähene – mõlemast kaks võistkonda, seevastu osales 5.-9. klasside seas üksteist võistkonda.

Loodusmaja korraldas loodusviktoriini Pärnu linna koolide õpilastele eesmärgiga suurendada nende huvi loodusainete õppimise vastu, anda võimalus võrrelda oma teadmisi ja oskusi eakaaslaste omadega ja tõsta õpilaste keskkonnaalaseid teadmisi.
 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles