R, 8.12.2023

Tuukrid leidsid Pärnus kadunuks jäänud mehe uppununa

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Merejää.
Merejää. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Tuukrid leidsid täna Pärnu lahel uppununa mehe, kes jäi möödunud nädalal jalgrattaga sõites kadunuks.

67aastane mees jäi kadunuks 19. jaanuaril. Teda nähti jalgrattaga sõitmas, hiljem oli aga tema saatus teadmata. Peagi teatas üks kalur, et märkas Pärnu lahel jalgratta jälgi, mis lõppesid jääaugu juures. Seetõttu tekkis kahtlus, et mees võis uppuda.

Tuukrid ja Pärnu kordoni otsingumeeskond alustasid laupäeval kell 10.30 Pärnu lahel mehe otsimist, kasutades sonarit. Pärast tunniajalist otsimist kell 11.35 teatas kordoni toimkond Kuressaare merevalvekeskusele, et tuukrid leidsid Tahkuranna vallas Uulu rannast umbes 3,5 kilomeetri kauguselt ja toimetasid jääle nii mehe surnukeha kui ka sealtsamast leitud jalgratta.

Pärnu kordoni juht Janek Pinta tunneb kaasa leitud mehe lähedastele, kuid samal ajal on ta rahul sellega, et surnukeha leiti. „Tõenäoliselt oleks lähedastel teadmatuses elada olnud märksa raskem. Selleks et ühe võimaliku versiooni kontrollimisega lõpuni minna, tehti nädala jooksul tihedat koostööd tuukritega ja valmistati üheskoos ette tänane otsinguoperatsioon,“ selgitas Pinta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles