L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politsei: merejääl liikudes tuleb olla ettevaatlik

, Lääne prefektuuri piiriturvalisuse talituse vanempiiriametnik
Facebook
Comments
Pildil kujutatud õnnetus juhtus merejääl 2009. aasta veebruaris.
Pildil kujutatud õnnetus juhtus merejääl 2009. aasta veebruaris. Foto: Lääne prefektuur

Politsei tuletab meelde, et tulenevalt ilmastiku- ja jääolude kiirest muutumisest tuleb merel liikumisel sõidukiga ja jalgsi veenduda oma ohutuses.

Seoses pikalt püsinud külmakraadidega on merejääl liiklus muutunud sagedaseks. Eesootaval nädalavahetuselgi on merejääle oodata väga erinevate huvidega inimesi. Seetõttu tasub meeles pidada, et kuigi merejää on paljudes kohtades piisava kandevõimega, on ennekõike tegemist loodusliku nähtusega, mille puhul peab pöörama täiendavat tähelepanu oma ohutusele.

Sõidukiga liikumine merejääl on turvaline vaid ametlikult avatud jääteedel, millest praegu on avatud Rohuküla–Vormsi ja Haapsalu–Noarootsi vahelised. Kõik teised võimalikud liikumistrajektoorid merejääl võivad olla ohtlikud ja seda tuleks vältida.

Samuti tuletab politsei meelde, et jääl sõiduki juhtimisel kehtivad liiklusseadusest tulenevad nõudmised, millega on joobes juhtimine keelatud ja karistatav. Kuna merejääl liikumine võib olla ohtlik, soovitab politsei jalgsi liikujatel külmarohuks alkoholi mitte tarvitada. Kindlasti tuleb vältida merejääl lumesaju ja pimeda kätte jäämist, mis suurendab ohtu eksida.

Jääolud on muutlikud ja seepärast tasub enne jääle minekut kontrollida selle olukorda konkreetses piirkonnas, kas politsei kodulehelt või ilmateenistuse jääkaardilt.

Politsei paneb kõigile nädalavahetusel merejääle minna soovijatele südamele, et nad annaksid oma liikumistrajektoorist ja saabumise ajast teada lähedastele. Kindlasti tuleb täis laadida oma mobiiltelefoni aku, et hädaolukorras oleks võimalik abi kutsuda. Kahtlemata tasub hoida silma peal ka teiste jääl liikujate tegemistel, et vajadusel abi õigeaegselt nendeni jõuaks.

Sellel aastal on Lääne prefektuuri haldusalal merejääl juhtunud õnnetustes uppunud üks inimene ja politsei abi on vajanud viis inimest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles