Pärnumaal vändatud film võitis Rooma festivalil mitu auhinda

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnumaal Varbla vallas Matsirannas filmivõteteks merre ehitatud mõisahoone makett.
Pärnumaal Varbla vallas Matsirannas filmivõteteks merre ehitatud mõisahoone makett. Foto: Henn Soodla / Pärnu Postimees

Pärnumaal Varbla vallas Saksa-Austria-Eesti koostöös filmitud ajaloolise mängufilmi “Polli päevikud” režissöör Chris Kraus pälvis Rooma rahvusvahelisel filmifestivalil žüriilt eripreemia, filmi helilooja Annette Focks sai auhinna parima filmimuusika eest.

„Polli päevikud“ on üles võetud valdavalt Pärnumaal Varbla vallas Matsi rannas eelmise aasta suvel just selleks otstarbeks otse merre püstitatud suurejoonelises mõisas. Film valmis Saksa, Austria ja Eesti ühistööna.

Koostööfilmi “Poll” stsenarist ja režissöör on baltisaksa juurtega Chris Kraus, kes on projektiga tegelnud juba 15 aastat. Krausi puhul on tegemist tunnustatud Euroopa režissööri ja stsenaristiga, kelle eelmine film „4 minutit“ oli üliedukas nii kinodes kui ka rahvusvahelistel filmifestivalidel ning sai 2007. aastal parima saksa filmi auhinna (German Film Award).

Film „Polli päevikud“ käsitleb Eesti ajalugu. Tegevus toimub Eesti ajaloo jaoks olulistel Esimese maailmasõja eelsetel aastatel Eesti külas. „Poll“ on lühend Põllula mõisast, mis kuulus Chris Krausi perekonnale. Seal toimubki kogu filmi tegevus 1914. aastal.

„Polli päevikud“ maalib kummitusliku pildi 20. sajandi algusaastate Saksamaa Keisririigi ja Vene Tsaaririigi ristumisteele jäänud ning hukule määratud ühiskonnas valitsevatest rusuvatest meeleoludest. Esimese maailmasõja eelõhtul jõuab 14aastane saksa tüdruk (Paula Beer) tagasi oma koju Läänemere rannikul, kus pinged maad jagavate sakslaste, venelaste ja eestlaste vahel on jõudnud haripunkti. Samal ajal kui tüdruku morbiidne teadlasest isa (Edgar Selge) hoiab perekonda oma julma kontrolli all, ravib kirglik noor tüdruk haavatud Eesti anarhisti (Tambet Tuisk) – alguses uudishimust ja siis trotsist, mis annab tõuke pidurdamatule ahelreaktsioonile.

Filmi Eesti esilinastus toimub Tallinna Pimedate Ööde filmifestivali võistlusprogrammi raames ja jõuab Eesti kinolevisse detsembri lõpus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles