Pärnus avastati esimene võltsitud eurokupüür
Lisatud politsei kommentaar!

Kassaraha. Foto on illustreeriv.

FOTO: RAIGO PAJULA/PM/SCANPIX BALTICS

Pärast euro kehtima hakkamist avastati eile Pärnus esimene eurokupüüri võltsing.

Politsei teatel avastati eile kella 9.30 ajal Pärnus Rüütli tänaval R-kioskis ilmsete võltsimistunnustega 50eurone rahatäht.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja andmetel oli võltsitud rahatähega maksnud ostu eest samal hommikul tundmatu noormees.

Võltsimistunnustega rahatähe avastas kassiir kassaraha kontrollimisel.

Teateid võltsitud 50euroste rahatähtede avastamisest on laekunud politseile veel Viljandist ja Tartust.

Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo majanduskuritegude talituse juht Janek Maasik ütles, et võltsitud eurode kasutamise juhtumitest on politseile ka eelmistel aastatel  teatatud, kuid kuna nüüd liigub eurosid Eestis senisest tunduvalt rohkem, siis tasub inimestel suurema nimiväärtusega eurode vastuvõtmisel olla tähelepanelikum.

„Tartu, Viljandi ja Pärnu juhtumite puhul on tegemist 50- eurose kupüüridega, millistel on ühine seerianumber S20175422632. Seda tasuks meeles pidada ja 50-euroste rahatähtede vastuvõtmisel üle kontrollida,“ märkis Maasik.

Majanduskuritegude talituse juhi sõnutsi tuleks suurema nimiväärtusega kupüüride vastuvõtmisel leida see aeg, et need üle vaadata, eriti veel sellistel juhtudel kus suure raha eest tehakse väga väikene ost, et rohkem vahetusraha tagasi saada. „Käepärast võiks olla ka mõni eksemplar nendest arvukatest abimaterjalidest, mida enne euro tuleku igal pool laialdaselt levitati ja kus on piltlikult välja toodud eurorahatähtede turvaelemendid,“ ütles Maasik. „Kindlasti tasub ära ka eurokupüüride õigsust kontrollida võimaldava aparaadi muretsemine, eriti suurema käibega müügikohtades.“

Maasiku jutu järgi on sularahaga arveldamisel oluline kupüüridele ka lihtsalt tähelepanu pöörata. „Nii näiteks on esinenud juhtumeid, kus inimesed on õige raha asemel võtnud vastu nn Euro suveniire,“ seletas majanduskuritegude talituse juht. „Euro suveniirid on küll õige raha sarnased, kuid sinna on siiski peale kirjutatud, et tegemist on suveniiriga. Suveniiride puhul ei ole tegemist valerahaga.“

Eelmise aasta andmete kohaselt esines Eestis ligi poolsada valeraha juhtumit, kus oli tegu võltsitud eurodega.

Tagasi üles