K, 6.12.2023

Kolm eestlaste rööviga seotud inimest vahi all

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välisministeeriumile eile pärastlõunaks saabunud Liibanoni ametivõimude andmete kohaselt vahistasid Liibanoni julgeolekujõud kolmapäeval kolm Eesti kodanike röövimisega seotud isikut.

Liibanoni sisejulgeolekujõudude juht kindralmajor Ashraf Rifi on kutsunud vahistatute grupeeringu juhte ennast ise üles andma ja röövitud eestlasi vabastama.

Samuti on leitud röövimise läbiviimiseks kasutatud buss, mis on toimetatud edasiseks uurimiseks Beirutisse.

Eesti ja Liibanoni ametivõimud jätkavad röövitud eestlaste leidmiseks tihedat koostööd.

Liibanoni armee ja julgeolekujõud alustasid teisipäeval Bekaa orus operatsiooni, kuhu on kaasatud rohkem kui tuhat julgeolekujõudude ja armee esindajat.

Liibanoni meedia teatas teisipäeval, et eestlaste röövijate grupeeringu juhi nimi on Darweesh Khanjr. Välisministeerium ei soovinud seda väidet kommenteerida.

Liibanonis Bekaa orus eelmise nädala kolmapäeval röövitud seitse eestlast on vanuses 25-40 eluaastat ning kõik on mehed.

Seitse jalgratturit ületasid läinud kolmapäeval Süüria-Liibanoni piiri ja sattusid Bekaa oru idaosas röövlite kätte.

Numbrimärkideta musta Mercedese sõiduauto ja kahe valge kaubikuga sõitnud kurjategijad sundisid jalgratturid kaubikutesse ja sõitsid Kfar Zabadi asula suunas minema. Röövitute jalgrattad ja isiklikud asjad jäid sündmuspaika.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles