Pärnumaal asutakse elektroonilisi liiklusmärke testima tuleval nädalal

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elektroonilise liiklusmärgi paigaldamine Pärnus Papiniidu silla juures.
Elektroonilise liiklusmärgi paigaldamine Pärnus Papiniidu silla juures. Foto: Mailiis Ollino

Sel nädalal alustati Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel muutuva teabega elektrooniliste liiklusmärkide testimist Tallinna–Ääsmäe lõigul, Pärnumaal alustatakse testimist tuleval neljapäeval.

Pärnumaal pandi infotabloo Saugasse, neli hoiatus- ja kiirusmärgi kombinatsiooniga tablood Papiniidu sillale ja muutuva infoga teabetabloo Raekülla.

Uusi liiklusmärke katsetatakse jaanuari keskpaigani.

"Testperiood kestab ligikaudu kuu aega, mille jooksul kontrollime märkide korrektset toimimist," selgitas liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. "Testimisel kuvame asjakohast infot, et liiklejatel ei tekiks segadust."

Muutuva teabega märgid hakkavad tööle 2018. aasta esimeses pooles pärast elektriühenduste ja juhtimistarkvara valmimist.

Muutuva infoga elektroonsed liiklusmärgid paigaldatakse Tallinna–Pärnu–Ikla maanteele projekti "Smart E67" raames, selle eesmärk on vähendada sõiduaega ja pakkuda turvalisemat teeoludega arvestavat nüüdisaegset liikluskeskkonda.

Tagasi üles