E, 8.08.2022

Galerii: Kuninga kooli ees kõrgub riigi loojate mälestusmärk

Galerii: Kuninga kooli ees kõrgub riigi loojate mälestusmärk
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu Kuninga tänava põhikooli esisele ala paigaldati mälestusmärk "Ajahetk", mis on pühendatud Eesti Vabariigi loojatele.
Pärnu Kuninga tänava põhikooli esisele ala paigaldati mälestusmärk "Ajahetk", mis on pühendatud Eesti Vabariigi loojatele. Foto: Urmas Luik

Pärnu Kuninga tänava põhikooli ette pandi täna mälestusmärk neljale Eesti Vabariigi loojale, kellest kolm selles koolimajas õppisid.

"Iseseisvuse väljakuulutamine oli julgustükk. Keegi ei tahtnud manifesti ette lugeda, sest sakslased olid Pärnust 60 kilomeetri kaugusel. Linnapea Hugo Kuusner oli valmis selle enda peale võtma ja mul on hea meel, et tema mälestus on nüüd koos Eestimaa Päästekomitee liikmetega kooli ees jäädvustatud," rääkis linnapea Romek Kosenkranius.

Tollases Pärnu poeglaste gümnaasiumis õppisid päästekomitee liikmed Konstantin Päts ja Jüri Vilms, Konstantin Koniku kooliaeg möödus Tartu kubermangugümnaasiumis. Nüüd on kõigi kolme ja Kuusneri auks kooli ees ajahetkesein, kus Eesti rahvast tähistav inimfiguur on otsustavalt ja julgelt seinast läbi astunud.

Märksõnad
Tagasi üles