K, 5.10.2022

Hinnatõusu üle pahandanud puudega pärnumaalased saavad tasuta bussisõidu

Soodustus laieneb represseeritutelegi
Pärnu Postimees
Hinnatõusu üle pahandanud puudega pärnumaalased saavad tasuta bussisõidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu linnabuss. Foto on illustreeriv
Pärnu linnabuss. Foto on illustreeriv Foto: Mailiis Ollino

Pärnu linnavolikogu otsustas, et Pärnu linnabussides võivad tasuta sõita ka Pärnumaa omavalitsustesse sisse kirjutatud represseeritud ja keskmise ja raske puudega pärnumaalased.

Seni võisid Pärnu linnabussides tasuta sõita koolieelikud, kaitseväe ajateenijad, puudega kuni 18aastased isikud ja nende saatjad, sügava puudega isikud, raske nägemispuudega isikud ja sügava puude või raske nägemispuudega isiku saatjad. Neile lisandusid Pärnumaa omavalitsustesse sisse kirjutatud 65aastased ja vanemad isikud, pensionärid ja töövõimetuspensionärid, õpilased ja üliõpilased, eestkoste all isikud ning nelja- ja enamalapselise pere liikmed.

Loetelust olid puudu keskmise ja raske puudega inimesed, kes enne selle aasta 1. juulit võisid tavahinnast odavama pileti osta. Juuli algusest anti tasuta sõidu õigus puuduva töövõimega ja töövõimetuspensionäridest pärnumaalastele, ent osalise töövõimega keskmise ja raske puudega isikute ainsateks soodustusteks jäid kõigi pärnumaalaste soodustused.

Kui varem kulutasid keskmise ja raske puudega pärnumaalased kuukaardi ostuks 5,11 eurot, siis pärast 1. juulit tuli neil osta kümneeurone kuukaart. Samal ajal võitsid uutest soodustustest puuduva töövõimega pärnumaalased, kes sooduspileti ostmise asemel said nüüd tasuta sõita.

Eelnõu esitanud volikogu aseesimees Hillar Talvik (Keskerakond) selgitas, et muudatus parandaks keskmise ja raske puudega pärnumaalaste olukorda. Jüri Lebedev (Reformierakond) leidis, et tasuta sõitjate hulka võiks lisada represseeritudki. Volikogu nõustus sellega.

Volikogu saab soodustusi teha üksnes Pärnu linnaliinidel. Maaliinidel kehtivad maanteeameti soodustused ja seal ei saa  represseeritud, keskmise ega raske puudega isikud tasuta sõita.

Määrus jõustub kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist.

Märksõnad
Tagasi üles