Sisukord
Uudised
Postimees

Pärnu pensionärid sõdivad dementsete päevakeskuse loomisega

3 min lugemist
Pärnu sotsiaalkeskuse vabajakeskuse juht Marika Raiend tutvustab Pärnu sotsiaalkeskuses tüli keskmesse sattunud väikest saali, kuhu tuleb dementsete eakate päevakeskus. Osa huviringe peab kolima suurde saali või teise korruse ruumidesse. FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu pensionäride liit (PPL) on kogunud üle 150 protestiallkirja selle vastu, et neile armas huvitegevuse saal ehitatakse ümber ja hoonesse rajatakse dementsete päevakeskus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Metsa 10 hoones on pea seitse aastat tegutsenud Pärnu sotsiaalkeskuse vabaajakeskus. Seal käib pidevalt vilgas tegevus: huviringid toimetavad, seltsingud käivad koos.

Linnavalitsuse sotsiaalosakond ja Pärnu sotsiaalkeskus leidsid kevadel, et vabaajakeskuse väikest saali kohandades saab sinna luua mäluhäiretega eakate päevahoiu teenuskoha. Linnavalitsus kiitis plaani heaks ja projekt sai Euroopa Liidu sotsiaalfondi rahastuse.

See tekitas PPLis palju pahameelt. Nad soovisid teada, miks tahetakse lõhkuda toimiv süsteem ja töökorraldus ning võtta nende kasutusest ära väike saal. Metsa tänava maja aktiivsed kasutajad ei mõista, miks tahetakse teha dementsete keskus just sinna.

14.11.2018 16.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto