P, 28.05.2023

Galerii: Pärnus kuulutati välja advendiaeg

Facebook Twitter
Comments

Eliisabeti koguduse õpetaja Tõnu Taremaa ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius kuulutasid täna kell 17 Pärnu Iseseisvuse väljakul advendiaja, süütasid advenditule ja tuled sealse platsi jõulukuusel.

“Tänane, see esimese advendipühapäeva küünal on lootuse ja ootuse sümbol. Teine küünal, mida süütame tuleval pühapäeval, on armastuse sümbol, nii nagu pühakiri ütleb: “sest nõnda on Jumal maailma armastanud, et Ta oma ainusündinud Poja on andnud”. Kolmandal pühapäeval süüdatakse küünal, mis ei ole nii violetne, vaid pigem roosa – see on rõõmu sümbol, sest siis põleb juba kolm küünalt: valgus on suurem kui pimedus,” lausus Taremaa.

“Ja viimaks, neljas küünal, mis enne jõulupüha süüdatakse, on rahuküünal. Selle rahu küünal, mida üksnes Jumal ja jõululapsuke saavad meile anda. Soovin kõigile, nii teie südamesse kui ka kodudesse palju lootust ja rõõmsat ootust, armastust, rõõmu ja rahu,” kõneles õpetaja kohaletulnuile.

“Selle ilusa aja ootuses soovin teile sooja südant, säravaid silmi, rahu ja õnne teie kodudesse, teie lähedastele. Armastagem ja hoidkem üksteist,” andis seejärel pühadesoovid edasi linnapea Kosenkranius, misjärel suundus linnaelanikele advendituld jagama.

Nii suurte kui vanade rõõmuks olid platsile kogunenud jõulutaadid ja -memmed ning päkapikud, kes sealsamas lõpetasid pidulikult tänavuse suure jõuluvanade konverentsi. Meeleolu loomiseks kõlas aga jõulutaatide pasuna- ja laulukoor ning esinesid Janne Ristimetsa tantsuinglid ja ansambel Lepaseree.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles