Lindilast lahutab polaarunistusest 1000 häält

Maiu Lünekund on Eestis matkanud viimased kolm aastat, käekõrval varjupaigast võetud koer Luna.

FOTO: Rita Talisoo

Lindilt pärit Maiu Lünekund on üks sadadest kandidaatidest, kes seadnud eesmärgiks võita rahvahääletuse tulemusena seiklusreis neljapäevasele polaarkoerarakendiretkele. Praegu asub ta Fjällräven Polari konkursi põhja- ja idapiirkonna (Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi) kategoorias teisel kohal. Liidrist lahutab Lünekundi umbkaudu 1000 häält.

„Olen kogunud peaaegu 13 000 häält. Südant soojendav on näha toetavaid inimesi. Kuid praegu esikohal olev noormees on pärit Mongooliast, kus meist kolm korda rohkem inimesi,“ tõdes Lünekund. Sestap on eestlasel hääli koguda keerulisem.

Lindilane on matkanud kolm aastat, läbides kodumaal sadu kilomeetreid, käekõrval varjupaigast võetud koer Luna. Samuti tegeleb stressirohkest tootmise planeerimise tööst loobunud Lünekund filmimisega. Nimelt on tal Youtube’is kanal Hiker in Estonia, kus ta tutvustab Eesti loodust.

„Ma olen aastaid unistanud polaarjoone taha minekust, kuid karmid ilmastikutingimused nõuavad head varustust, mille hinnad küünivad väga kõrgele. Nii on selle võistluse kaudu polaarmatkale minek ilmselt minu ainuke võimalus oma silmaga näha neid lõputuid valgeid lumevälju ja kogeda kelgukoertega koostöö tegemise ilu ja valu,“ avaldas Lünekund lootust, et saab retkele minna.

Polaarretkelegi lubab Lünekund kaasa pakkida kaamerad ja muu fotovarustuse, vahendamaks sealseid emotsioone ja ettevõtmisi kaasmaalastele.

Fjällraven Polari rahvahääletus lõpeb 13. detsembril. Võitjad kohtuvad polaarretkel aprillis.

Tagasi üles