parnu

Kultuuriauhinnad läksid Kihnu, Torisse ja Pärnu

Pärnumaa omavalitsuste tunnustas Jaanihanso siidritalus toimunud galal „Tähesära” tänavusi aasta kultuuriauhinna laureaate. FOTO: Haide Rannakivi

Pärnumaa omavalitsuste liit kuulutas välja ja andis üle tänavused aasta kultuuriauhinnad. Aastate tegutseja elab Kihnus, aasta üllatus leidis aset Toris, aasta rahvakultuuri tegija ja noor kultuuritegija tegid silmapaistvaid tegusid Pärnus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aasta üllataja tiitel otsustati anda Eesti rahvamajade ühingule. Nende korraldatud suvelavastusse „Mälutempel“ Tori aasal ja põrgus Pärnu jõe kaldal oli kaasatud ligemale 300 inimest – rahvatantsurühmadest, koorilauljate, rahvamuusikute ja harrastusnäitlejateni. Humoorikas lugu vaatas tagasi Eesti kultuurilukku kirjandusklassikast tuntud tegelaste pilguga, ühte näidendisse kirjutas nad kokku Urmas Lennuk.

Aasta rahvakultuuri tegija Eneli Rüütli vallutas suuri ja väikesi lavasid, just tema on tantsurühmade Uppsari ja Tuurit-Tuurit kaasahaaravate kavade autor ja juhendaja. Samuti juhendab ta lapsi Uulu põhikoolis ja Häädemeeste naisrühma.

12.12.2018 14.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto