parnu

Tammiste vibustaadionile kerkib 21 elamut

Üle poole sajandi on Tammiste tee 6a kinnistul tegeldud vibuspordiga. Lähitulevikus peaks rajatama sinna elurajoon. FOTO: Mailiis Ollino

Kuigi selle nimel on nähtud vaeva juba üle 20 aasta, näib alles nüüd lõplikult, et üle poolesajandine ajajärk lõpeb suvepealinnas peagi. Krundile Eesti vibuspordi sünnilinna servas, kus 1960. aastatest on nooli märki lastud, kerkib 21 elamut.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänavu 6. septembri otsusega võttis Pärnu linnavolikogu vastu Tammiste tee 6a kinnistu detailplaneeringu. Oktoobris oli selle avalik väljapanek, mille vältel ei esitanud keegi ettepanekuid ega arvamusi. See tähendab, et enne kopa maasse löömist lubava rohelise tule süttimist tuleb volikogus läbida veel viimane etapp: planeeringu kehtestamine. Enne peab rahandusministeerium selle vaid heaks kiitma.

“Praegu koostatakse halduslepingut avalike teede ja rajatiste väljaehitamiseks,” selgitas Pärnu linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Kaido Koppel. “Pärast rahandusministeeriumi heakskiitu ja halduslepingu sõlmimist saame esitada planeeringu volikogule kehtestamiseks.”

Arendaja, MTÜ Eesti Spordiselts Põhjakotka juhatuse esimees Urmas Saaliste ei rutta aga sündmustest ette. “Siis, kui kõik on selleks valmis,” vastas ta küsimusele ehituse alguse kohta.

Nii ei öelnud spordiklubi juht sedagi, kas keegi on juba suvepealinna külje all magusas rajoonis kinnisvara vastu huvi tundnud. “Küttimata karu nahka ei müüda,” toonitas ta. “Las ta rahulikult olla. Vaatame, kuhu see asi läheb. Detailplaneering pole veel kehtestatud, nii et võtke rahulikult.”

Põhjakotkas on teinud ettepaneku jagada 33 063ruutmeetrine plats 24 kinnistuks. Peale elamukruntide ja teede kavandatakse senisele vibustaadionile puhkerajatistega haljasala. “Loodan, et Pärnu rahvas saab tulevikus sealt midagi head,” lausus Saaliste.

12.12.2018 14.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto