Akordionistide suvelaager ja noortekeskus sihivad aasta parima tiitlit

Pärnu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aasta noortelaagri nominentide sekka valiti Kihnus toimunud akordionistide suvelaager, mis on äratanud ellu noorte akordionimängijate kogukonna.
Aasta noortelaagri nominentide sekka valiti Kihnus toimunud akordionistide suvelaager, mis on äratanud ellu noorte akordionimängijate kogukonna. Foto: Ants Liigus

Haridus- ja teadusministeerium koostöös Eesti noorsootöö keskusega esitas aasta noortekeskuse nominendiks teiste seas Pärnu noorte vabaajakeskuse ja aasta noortelaagriks Kihnus toimunud akordionistide suvelaagri, mis on äratanud ellu noorte akordionimängijate kogukonna.

Akordionistide suvelaagrit on üle 14 aasta korraldanud MTÜ Eesti Akordioniliit. Laager kutsuti toona ellu sooviga suurendada kahanevat noorte akordionimängijate arvu ja pakkuda neile midagi, mis motiveeriks neid akordionimängu väärtustama ja seda innuga õppima. Traditsiooniks kujunenud suvelaager on seda eesmärki hästi täitnud ja aidanud luua Eestisse tugeva ja kokkuhoidva akordionikogukonna.

Laager on noorele nii erialane kui sotsiaalne tugisüsteem, kus pööratakse igaühele tähelepanu ja keegi ei jää oma murega üksi. Mullu tuli laagrisse 42 noort, kellest kuue emakeel on vene keel. Nemadki olid kaasatud tegevusse ja suhtlesid omavahel teistega võrdselt.

Suvelaagris valmis “EV 100” raames akordionilaste kingitus Eestile, kui laagrilised esitasid koondorkestris Uno Naissoo pala „Mu kodu".

Akordionistide suvelaagri kõrval on tänavu aasta noortelaagri nominendid Laoküla merelaager ja päästeala noortelaager.

Aasta noortekeskuse kandidaatide seast leiab Pärnu noorte vabaajakeskuse.

“Nüüdseks juba üle kümne aasta tegutsenud Pärnu noorte vabaajakeskus võimaldab noortele omaalgatust, osalust, heaolu ja arendab sotsiaalseid oskusi,” rääkis Eesti noorsootöö keskuse peaekspert Birgit Rasmussen. Keskus teeb tema sõnutsi koostööd noori ümbritseva võrgustikuga ja nii soovivad nad ise panustada vabatahtlikult keskuse arendamisse.

2018. aastal korraldati keskuses nii mõndagi noortele huvi pakkuvat nagu tasuta trummiring tõrjutusriskiga noortele, noorte ja partnerite tunnustamissündmus, “EV 100” raames noorte disainimüüginäitus ja tasuta kontsert, aktiivsed koolivaheajad, ülelinnaline lastekaitsepäev, suvised teemalaagrid.

“Noortekeskus ei jää eemale eri arengukavade või -strateegiate koostamisest Pärnus ja maakonnas,” ütles Rasmussen.

Pärnu noorte vabaajakeskuse kõrval on tänavu aasta noortekeskuse kategoorias nominendid Kuressaare avatud noortekeskus, Haabersti vabaajakeskus ja Valgamaa Taheva avatud noortekeskus.

Võitjad selguvad 31. jaanuaril tunnustusüritusel.

Haridus- ja teadusministeerium koos Eesti noorsootöö keskusega tunnustab igal aastal isikuid ja organisatsioone, kes on panustanud noorsootöösse, algatanud uusi tegemisi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles