Sisukord
Uudised
Postimees

Aasta 2035: kolmas sild, tark töö ja kiirrong

3 min lugemist
Maakonna tulevikku kujundavale dokumendile panevad käe alla Põhja-Pärnumaa vallavolikogu esimees Ülle Vapper (paremal) ja vallavanem Jane Mets. Nende kõrval on Kristel Ernits omavalitsuste liidust. FOTO: Mailiis Ollino

Rekonstrueeritud Via Baltica maantee, Pärnus valminud kolmas sild, kunstikeskus, reisi- ja kaubajaam vastse kiirraudtee ääres, toimiv lennujaam, hea haridus ja tark töö – selline tulevik kangastub arengustrateegias “Pärnumaa 2035+”.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Dokumendile on käe alla pannud maakonna linna- ja vallajuhid, aga ka arendus- ja ühistranspordikeskuse, kolledži ja kutsehariduskeskuse, haigla ja kaubandus-tööstuskoja juht. Selles on oma eelistused sõnastanud meie kuus valda, Pärnu kui ainus ametlik linn ja kajastub vaade maakonnale tervikuna.

“Kohaliku omavalitsuse korralduse seadus näeb ette, et pärast maavalitsuste kaotamist on omavalitsuste ülesanne maakonna arengu ühine kavandamine ja selle elluviimise suunamine. Igal maakonnal peab olema arengustrateegia, mis on aluseks omavalitsuste ja koostööpartnerite ühiste investeeringute kavandamisel ja eesmärkide täitmisel,” selgitas SA Pärnumaa Arenduskeskuse maakonna arendusjuht Heiki Mägi. “Esimest korda on meie seitse omavalitsust seda seadusest tulenevalt kavandanud, nad delegeerisid selle töö küll arenduskesku­sele, aga strateegia on omavalitsuste oma.”

24.01.2019 26.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto