Omavalitsused kavandavad koos uut loomade varjupaika

Pärnus püüab loomade varjupaik hakkama saada ehitussoojakutes, kus peremeheta koerad ja kassid saavad kodu leidmiseni olla. FOTO: Mailiis Ollino

Praegune varjupaik Pärnus Raba tänaval, kus koduta kassid-koerad peavarju leiavad, on sisse seatud soojakutesse. Varjupaikade MTÜ projektijuht Anneli Matsi nentis, et sisuliselt puudub varjupaigaks sobiv hoone. “Selline vähem või rohkem amortiseerunud soojakutes varjupaiga pidamine tänapäevases mõistes ei ole võimalik,” tähendas ta.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnumaa omavalitsused nõustusid koos rahastama rajatavat hoonet, kus koduta jäänud neljajalgsed peavarju leiavad. Projekteerimine algab tänavu ja selleks on ette nähtud 30 000 eurot.

Uuest pelgupaigast omanikuta loomadele on räägitud 2007. aastast. Pärnu linnavolikogu esimees Andres Metsoja seletas, et üks põhjus, miks üle kümne aasta jooksul ehitamiseni pole jõutud, peitub inimeste meelsuses. On argumenteeritud, et leidub lapsi, kel on kõhud tühjad, ja küsitud, kas hulkuvad loomad on siis neist tähtsamad. Metsoja leiab, et võrdlus on siiski ebaõiglane. “Me ei saa ühte asja jätta tegemata, sest teine asi ühiskonnas on kehvas seisus,” märkis ta.

08.03.2019 12.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto