Pärnu sai sebrade tarvis toetust

Ülekäigurada

FOTO: Eero Vabamaegi/Postimees

Peale mai lõpuks ümber ehitatava seitsme teeületuskoha on Pärnus kavas tänavu ohutumaks muuta Maxima kaubanduskeskuse lähedane jalakäijate ülekäigurada, samuti Papiniidu-Mai, Ringi-Nikolai ja Tõstamaa keskkooli esine ristmik.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas 1. märtsil käskkirja, milles jagatakse kohalike teede investeeringutoetust. Riik toetab nelja Pärnu linna teeületuskohta ohutumaks muutmist 135 000 euroga, ülejäänu lisab omavalitsus.

Mai lõpuks ehitab AS TREV-2 Grupp ümber Riia maantee ja Liiva tänava, Riia maantee ja Kastani tänava, Riia maantee ja Kännu tänava, Riia maantee ja Saare tänava, Jannseni ja Havi tänava, Pika ja Pühavaimu tänava ristmiku ja Mai 28 esise ülekäiguraja. Sebradele ehitatakse ohutussaared, paigaldatakse jalakäija teeleastumisest märku andev ohutusvalgustus ja uuendatakse liikluskorraldust.

Peale loetletud seitsme vöötraja võimaldab äsjane riigitoetus senisest ohutumaks muuta veel ühe ülekäiguraja ja kolm ristmikku. Riia maanteel Maxima kaubanduskeskuse juures asuvale ülekäigurajale paigaldatakse foorisüsteem, mis ühtlustatakse lähimate ristmikega. Papiniidu ja Mai tänava ristmikule pannakse foorid, Vanalinna põhikooli juures Ringi ja Nikolai tänava ristmikule künnis ja spetsiaalvalgustus. Tõstamaa keskkooli ees uuendatakse vöötrajal liikluskorraldusvahendeid ja paigaldatakse samuti spetsiaalvalgustus.

Pärnu linnavalitsuse liiklusspetsialisti Toomas Tammela sõnutsi pole veel teada, millal ühe ülekäiguraja ja kolme ristmiku ümberehitamise hange välja kuulutatakse. „Plaanime need teha selle aasta jooksul,“ ütles ta.

Tagasi üles