Pärnumaa põllumajandust hakatakse juhtima Kuressaarest

Joosep Laik
, reporter
Copy
Lääne regiooni juhib Kuressaares Taavi Kand ja ameti esindused asuvad Kärdlas, Haapsalus, Pärnus ja Kuressaares.
Lääne regiooni juhib Kuressaares Taavi Kand ja ameti esindused asuvad Kärdlas, Haapsalus, Pärnus ja Kuressaares. Foto: Arvo Meeks

Põllumajandusameti (PMA) 12 maakonnakeskusest sai neli regiooni, Lääne regiooni kuuluvat Pärnumaad hakatakse juhtima Kuressaarest. 

“Analüüsime tööpõldu pidevalt, parendamaks teenuseid, et need vastaksid klientide ootustele. Ümberkorralduse eesmärk on muuta juhtimine efektiivsemaks. Meie 12 maakonnakeskust on teinud väga head tööd, kuid näeme, et juhtimise nelja regiooni koondades saame astuda järgmise sammu teenuste efektiivsuse ja kvaliteedi tõstmise poole,” ütles PMA peadirektor Egon Palts.

Regioonijuhi kohtadele toimus avalik konkurss. Valituks osutunud inimestest kolm on pikaajalise PMAs ja üks maaeluministeeriumi töötamise kogemusega.

Lääne regiooni juhib Kuressaares Taavi Kand ja ameti esindused asuvad Kärdlas, Haapsalus, Pärnus ja Kuressaares. Kand peab PMAs tööle asudes prioriteediks ameti töö mõju lõpptarbijale. Kand on juhtinud Orissaare teenuskeskust ja pidanud maaeluministeeriumi osakonnajuhataja ametit.

“Uute regioonijuhtide ülesanne on tagada klientidele kiire ja kvaliteetne teenus kõikjal Eestis, samuti vahetada infot ja ressursse paremini paigutada ning seeläbi Eesti toidusektori arengule kaasa aidata,” loetles Palts.

PMA kliendid tegelevad maaparanduse, mahepõllumajanduse, taimekaitse, taimetervise, sordikaitse, seemne ja taimse paljundusmaterjali, GMO, väetise ning aiandustoodete valdkonnas. Esinduste kontaktandmed on samad, mis olid senistel maakondlikel keskustel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles