Toidupank kutsub vabatahtlikke appi kevadistele kogumispäevadele

Toidupank kutsub kevadistele toidukogumispäevadele appi vabatahtlikke, kes aitaksid varuda kaua säilivaid toiduaineid puudust kannatavatele inimestele. 

FOTO: Urmas Luik

Toidupank kutsub kevadistele toidukogumispäevadele appi vabatahtlikke, kes aitaksid varuda kaua säilivaid toiduaineid puudust kannatavatele inimestele.

Kogumispäevad toimuvad 12. ja 13. aprillil, Pärnus korjatakse toitu Mai, Ülejõe ja Suurejõe Selveris, Maksimarketis ja Rimi hüpermarketis.

Priitahtlikud tegutsevad toidupoodides mõlemal päeval kahes vahetuses. Registreerumiskeskkonnast leiab täpse info vabatahtlike vahetuste kellaaegade ja kõikide aktsioonis osalevate kaupluste kohta.

Kogutud toiduained toimetatakse poodidest kohalikku toidupanka, kus vabatahtlike abil see sorditakse ja ladustatakse. Toidupank jagab kogutud toidu iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele. Kevadistel toidukogumispäevadel annetatud toit hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba aktsioonile järgneval nädalal.

Toidupanga juhataja Piet Boerefijni sõnutsi kogusid priitahtlikud mullu kogu Eestis üksnes ühe kolmetunnise vahetuse kohta keskmiselt 7,4 tonni toitu, aidates sellega tuhandeid abivajajaid.

“Nii et me tõesti ei saa ülehinnata, kui oluline on vabatahtlike panus. Kui saate oma kohalikus poes olla vabatahtlikuna mõne tunni abiks ja kaasata sellesse sõpru, perekonda ja kolleege, siis sellel on tohutu mõju,” ütles Boerefijn. “Üheskoos saame abiks olla väga paljudele toimetulekuraskustes inimestele. Meie annetajad on viimastel aastatel olnud uskumatult helded ja vabatahtlike abiga loodame koguda sel aastal veel rohkem toitu nendele, kes seda väga vajavad.”

Toidupank asutati 2010. aasta märtsis selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu. Samast aastast on korraldatud regulaarselt toidukogumispäevi. Praeguseks tegutseb Eesti 14 toidupanka, mis töötavad päevast päeva selle nimel, et päästa kaubandusest söögikõlblik toit ja jagada see puudust kannatajatele.

Tagasi üles