Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Raad ja eksorkestrijuht jõudsid kokkuleppele

2 min lugemist
Krista Kingo on saavutatud kompromissiga rahul. FOTO: Urmas Luik

Mullu suvel ­Pärnu linnaorkestri direktori ametikohalt endale ootamatult päevapealt taanduma pidanud Krista Kingo vaidlustas töölepingu erakorralise üles­ütlemise, mistõttu kutsuti nüüd üle kümne tunnistaja kohtupinki.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Valdavalt olid tunnistajaiks palutud orkestrandid, aga ka linnavalitsuses kultuurivaldkonna eest vastutavad kultuuri- ja sporditeenistuse juhataja Andrus Haugas ning abilinnapea Marko Šorin.

Ometi osaliselt Tallinnast kohale sõitnud tunnistajate ülekuulamiseni ei jõutudki, sest enne seda sõlmisid pooled kokkuleppe.

Kingo leidis, et temaga tähtajalise töölepingu erakorraliseks ülesütlemiseks mullu 13. juunil etteteatamiseta ei olnud alust, ja ­küsis Pärnu maakohtu andmeil oma hagis linnalt hüvitiseks kuni 24 567 eurot.

Linnavalitsus nõustus ülesütlemisest taganema ja muutma alust – see tähendab, et tööleping lõpetatakse poolte kokkuleppel ja nii, et kuupäev jääb samaks.

09.04.2019 11.04.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto