Pärnu jagas ekspordivõimekuse toetust seitsmele ettevõttele

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Raha.
Raha. Foto: Elmo Riig

Pärnu linnavalitsus määras toetuse seitsmele ettevõttele, mis ihkavad müüa oma teenuseid ja tooteid välismaale.

Suurima summa, 4989 eurot, saab kudumeid valmistav Kauni Knittings OÜ reklaamitahvlite ettevalmistuseks ja tootmiseks ja välismesside külastamiseks.

Laste disainerirõivaid müüv Apocalypto Kidswear OÜ saab messidel osalemiseks ja rahvusvahelises lastemoeajakirjas reklaami avaldamiseks 4565 eurot. Ehitusettevõttele Kodu Kuubis OÜ eraldati puhkemaja Kärg arendamiseks 3618 eurot.

Pärnu Graniit OÜ-le annab linnavalitsus Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi Redi-Rock-lahenduste tehaste külastamiseks ja Autocadi-koolituseks 2982 eurot. KR Nord OÜd toetab linn tuletõkkeuste sertifitseerimisel 2086 euroga. Tekstiilitoodete ja tikandite firma St. Disain OÜ saab Frankfurdi Texprocessi messi külastamiseks 1639 ja huvikoolitusi pakkuv EKSOLE OÜ välisturgudele suunatud turundustööks 913 eurot.

Kokku määras linn ekspordivõimekuse tõstmiseks 20 793 eurot ettevõtlustoetusi.

Ettevõtlustoetus on mõeldud eksperdi kaasamiseks toote- ja teenusearenduse nõustamisel, toote- ja teenusearenduse projektide koostamiseks, eksperdi kaasamiseks tehnoloogianõustamisel, ekspordiplaanide koostamiseks, turu- ja tasuvusuuringuteks, tööalaseks täienduskoolituseks, koolitusvisiitideks, messide külastamiseks ja nendel osalemiseks.

Toetuse alammäär on 1000 ja ülemmäär 5000 eurot taotleja kohta kalendriaastas. Taotluse eelarves peab olema näidatud omafinantseering, mis moodustab vähemalt 30 protsenti projekti kogumahust. Projekt tuleb ellu viia 12 kuu jooksul alates toetuse eraldamise otsusest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles