R, 31.03.2023

Kõik Pärnumaa oravad andsid peaministrikandidaadile tuld

Kõik Pärnumaa oravad andsid peaministrikandidaadile tuld
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jüri Ratas pidas riigikogulaste ees peaministrikandidaadi kõne.
Jüri Ratas pidas riigikogulaste ees peaministrikandidaadi kõne. Foto: Erik Peinar

Kell 14 alustas peaministrikandidaat Jüri Ratas riigikogu ees oma kõnega. Pärast sõnavõttu soovis hulk parlamendiliikmeid Ratasele küsimusi esitada. Kõik Pärnumaalt riigikokku pääsenud reformierakondlased ühinesid turmtulega.

Küsimuste vooru alustas Jüri Jaanson, kes osutas sellele, et Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa vahel sõlmitud valitsusleppes ei ole kirjas töötavate pensionäride topeltmaksustamise lõpetamist.

Annely Akkermann juhtis oma esimeses küsimuses kandidaadi tähelepanu sellele, et riigis on kasvanud vaesuses elavate inimeste arv. Ratas alustas vastust tervitustega Kihnu saarele ja väitis, et Akkermanni esitatud andmed ei ole õiged.

Toomas Kivimägi meenutas Ratasele oma avaküsimust esitades veebruaris Pärnus toimunud valimisdebatti, kus senine majandus- ja taristuminister Kadri Simson avaldas, et suurte maanteede neljarealiseks ehitamine on võimalik mõne aastaga, kuid nüüd käib jutt juba kümnest aastast. Ratas märkis, et neljarealiste teede nimel ei saa võtta ära raha kruusateede mustkatte alla viimiselt ega kõrvalmaanteede seisukorra parandamiselt. Samuti kutsus Ratas Kivimägi üles toetama Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsust, kuna just nemad seisavad 2+1 lahenduste asemel neljarealiste teede eest.

Teine Kivimägi küsimus puudutas Rail Balticut.

Ratas vastas enne valitsuse moodustamiseks volituste andmise üle hääletamist riigikogu liikmete küsimustele kolm tundi ja 40 minutit.

Pärast küsimuste turmtuld andis riigikogu Ratasele volitused valitsuse moodustamiseks. Volituste andmist toetas 55 saadikut ja vastu oli 44 saadikut.

Märksõnad
Tagasi üles