Toidukogumispäevadel laekus söögikraami mullusest enam

Kevadistel toidukogumispäevadel annetati tänavu mullusest rohkem söögikraami.

FOTO: Urmas Luik

Möödunud nädalavahetusel kevadistel toidukogumispäevdel  annetasid Pärnu viie kaupluse külastajad kokku 2792 kilo toitu.

Eelmisel kevadel jäi toidupanga saak voolukatkestuse tõttu kesiseks ja toidukraami kogunes veidi üle 2000 kilogrammi. Enim annetati Pärnus makarone ja purgitoite, kuid samuti suhkrut, toiduõli, jahu, konservpuuvilju ja hommikuhelbeid.

Pärnu toidupanga koordinaatori Erika Kuke sõnade kohaselt on siinse toidupanga sihtgrupp eeskätt nii Pärnu linna kui maakonna lastega pered, kel väike sissetulek, ja abivajajad leitakse koostöös omavalitsuste sotsiaaltöötajatega.

Tulevast esmaspäevast alustab Pärnu toidupank toimetulekutoetuse saajatele Euroopa Liidu toiduabi jagamisega. Abisaajal tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument või saata volitusega keegi enda asemel paki järele. Üks pakk kaalub 16 kilogrammi. Abi jagatakse sotsiaalministeeriumi nimekirja alusel ja teavet saab oma elukohajärgsest sotsiaalkontorist.

Toidukogumispäevad on toidupanga üle-eestiline heategevusaktsioon, mida korraldatakse kaks korda aastas. Selle käigus inimeste annetatud toidukaubaga saab aidata suurt hulka abivajajaid regulaarselt.

Samuti andis Kukk teada, et maist asub Pärnu toidupank Vase 2, kuhu pääseb Hõbe või Suur-Posti tänavalt.

Tagasi üles