Politsei lapse sakutamise videost: Meil ei ole süüteomenetluse alustamiseks alust

Facebooki grupis Märgatud24 Pärnus avaldati video, milles on näha, kuidas lastega jalutav täiskasvanu sakutab üht mudilastest nii jõuliselt, et laps hooga pikali kukub.

FOTO: Erakogu

Politsei teatel ilmnes aprilli alguses Pärnu ranna rajoonis filmitud ja seejärel sotsiaalmeedias levinud lapse sakutamise videos nähtu asjaolusid selgitades, et laps ei saanud selles olukorras haiget ja neil ei ole alust süüteomenetlust alustada.

Pärnu politseijaoskonna juhtuurija Kaire Kontsa sõnade kohaselt selgus vestlustest asjaosalistega, et laps oli enne korduvalt roninud kõnnitee äärekivile, seal kõndinud ega võtnud kuulda õpetaja manitsusi.

“Õpetaja otsustas seepeale lapsele kõnnitee ääres näidata, et selline käitumine võib olla ohtlik ja lõppeda autoteele kukkumisega. Selleks tõmbas õpetaja last kõnnitee ääre poole, et näitlikustada, mis võib äärekivil kõndides juhtuda,” selgitas Konts. “Õpetaja eesmärk ei olnud lapsele haiget teha ja laps ei saanudki haiget ega viga, mistõttu ei ole tegemist kehalise väärkohtlemisega.”

“Igal juhul suhtume alati tõsiselt igasugusesse infosse, kus meil on alust kahtlustada lapse väärkohtlemist, kontrollides infot ja asjaolusid ja vajadusel algatades süüteomenetluse,” sõnas Konts.

Aprilli alguses Pärnus ranna rajoonis juhuslikult filmitud video, milles lasteaiaõpetaja tänaval last sakutab, tekitas sotsiaalmeedias ohtralt emotsioone ja vastukaja.

Tagasi üles