K, 5.10.2022

Pärnumaa populaarseim väikesadam oli mullu Kihnu

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Pärnumaa populaarseim väikesadam oli mullu Kihnu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kihnu sadam.
Kihnu sadam. Foto: Ants Liigus

Möödunud aastal väisas veeteede ameti kogutud statistika kohaselt Kihnu sadamat üle poolsaja aluse ja 2000 külastaja.

Amet kogub igal aastal külalisaluseid vastu võtvatelt väikesadamatelt külastusandmete statistikat. Esitatud teabe põhjal kuulub 2018. aasta külastatavuse edetabeli tippu Pärnumaal Kihnu sadam, mida eelmisel aastal väisas 559 alust ja 2054 külastajat. Sellele järgneb Pärnu sadama väikesadam 491 aluse ja 666 külastajaga ning Virtsu sadam 57 aluse ja 124 külastajaga.

Pärnu Talvesadamat külastas 13, Munalaiu sadamat 11 ja Manilaiu oma kolm alust.

Eestis populaarseim oli Naissaare sadam, mida väisas poolteist tuhat alust ja üle 6800 külastaja.

Ametile esitatud andmete põhjal käis eelmisel aastal külalisaluseid vastu võtvates väikesadamates kokku 15 791 alust ja 43 727 külastajat.

Arvude täpne võrdlemine aastate kaupa ei ole paraku võimalik, sest andmeid esitavate sadamate nimekiri on aastate jooksul täienenud ja kuna teabe esitamine on vabatahtlik, ei ole kõik sadamad igal aastal neid esitanud.

Eesti sadamaregistris on 222 sadamat, kuid nende seas leidub selliseidki, mis tegelikult veel ei tegutse, samuti eratarbeks või kohalikele kaluritele mõeldud sadamaid. Registrist saab infot sadama asukoha, tehniliste andmete, sadamas pakutavate teenuste, sadamapidaja ja sadamakapteni kohta.

Märksõnad
Tagasi üles