Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Galerii: Noored võistlesid müümises ja rahalugemises

1 min lugemist
Pärnus toimub täna parim klienditeenindaja 2019 kutsemeistrivõistlus. FOTO: Karoliine Aus

Poes oste sooritades või vaateaknaid imetledes ei pruugi inimene mõeldagi, kui suur töö on luua kauneid vitriine. Port Arturis on end tänase jooksul proovile pannud kutseõppeasutuste müüja-klienditeenindaja ja müügikorraldaja eriala õpilased. Möödujatel avanes võimalus jälgida, kuidas tunniga väljapanek kujundati. 

Tellijale

Kümne müügikorraldaja ja kaheksa müüja seast viiest Eesti suuremast kutsehariduskeskusest, sealhulgas Pärnust, selgitatakse välja riigi parimad. Esimene ülesanne mõlemal erialal oli kauba väljapanekut kujundada ja esitleda. “Hindajatel on kindlad kriteeriumid, mis on välja töötatud kaubandusõpetajatega kõikjalt riigist,” seletas võistluse korraldaja Kaie Pärn. Möödujale võivad kõik omamoodi kaunid tunduda ja parimat valida osutuks raskeks. 

Müüjad osalesid veel kahel võistlusel: toodete müügis ja rahalugemises. Esimese käigus külastas “poodi” rohkete küsimustega ostleja, et teenindajatele katsumust pakkuda. Rahalugemine käib aja, kiiruse ja korrektsuse peale – nad peavad viie minutiga lugema hunniku sente ja sealjuures täitma rahaaruannet.

20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto