Galerii: Noored võistlesid müümises ja rahalugemises

Pärnus toimub täna parim klienditeenindaja 2019 kutsemeistrivõistlus.

FOTO: Karoliine Aus

Poes oste sooritades või vaateaknaid imetledes ei pruugi inimene mõeldagi, kui suur töö on luua kauneid vitriine. Port Arturis on end tänase jooksul proovile pannud kutseõppeasutuste müüja-klienditeenindaja ja müügikorraldaja eriala õpilased. Möödujatel avanes võimalus jälgida, kuidas tunniga väljapanek kujundati. 

Tellijale

Kümne müügikorraldaja ja kaheksa müüja seast viiest Eesti suuremast kutsehariduskeskusest, sealhulgas Pärnust, selgitatakse välja riigi parimad. Esimene ülesanne mõlemal erialal oli kauba väljapanekut kujundada ja esitleda. “Hindajatel on kindlad kriteeriumid, mis on välja töötatud kaubandusõpetajatega kõikjalt riigist,” seletas võistluse korraldaja Kaie Pärn. Möödujale võivad kõik omamoodi kaunid tunduda ja parimat valida osutuks raskeks. 

Müüjad osalesid veel kahel võistlusel: toodete müügis ja rahalugemises. Esimese käigus külastas “poodi” rohkete küsimustega ostleja, et teenindajatele katsumust pakkuda. Rahalugemine käib aja, kiiruse ja korrektsuse peale – nad peavad viie minutiga lugema hunniku sente ja sealjuures täitma rahaaruannet.

Tagasi üles