Teadustalgutel loeti kokku 1600 nurmenukuõit

Karl Hütt
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nurmenuku õietüüpide määramisel oli tähtis koostöö: üks vaatleb, teine paneb andmed kirja.
Nurmenuku õietüüpide määramisel oli tähtis koostöö: üks vaatleb, teine paneb andmed kirja. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilased, õpetajad, lapsevanemad ja ülejäänud huvilised kogunesid vaatamata eilsele vabale päevale hommikul kodukanti korrastama ja üle-eestiliste teadustalgute tarbeks taimi uurima.

ühm Kilingi-Nõmme noori asutas end teadust tegema kooli eest. Üheskoos tee äärest prügi koristades jõuti paari kilomeetri kaugusele nurmenukkude kasvukohta, kus Eestimaa Looduse fondi (ELF) ja Tartu ülikooli teadustöö tarvis hakati hindama nurmenukkude õietüüpe.

Talgutel osalenud 7. klassi õpilased Sandra Kivimurru ja Grethe Karloline Kaljaste olid omavahel jaotanud töö nii, et üks tüdrukutest uuris õisi ja teine pani vaatlusandmed kirja. Kordamööda kõlas Kivimurru suust: “S”, “L”, “S”, misjärel teine tüdrukutest ühte tulpa S- ja teise L-tüüpi õite arvu märkis, et pärast lihtsam kokku lugeda oleks.

Tagasi üles