R, 19.08.2022

Kabli linnuvaatlustornis loendati eile 112 liiki: nähti vaenukägu ja rabapistrikku

Meelis Kalme
, Reporter
Kabli linnuvaatlustornis loendati eile 112 liiki: nähti vaenukägu ja rabapistrikku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Just Kablis jäid vaatlejatele silma põnevaimad liigid nagu rabapistrik, vaenukägu ja valgetiib-viires.
Just Kablis jäid vaatlejatele silma põnevaimad liigid nagu rabapistrik, vaenukägu ja valgetiib-viires. Foto: Kati Miller

Eile kogunes vaatlustornidesse kõikjal Eestis rahvusvahelise rändlindude päeva tähistamiseks 172 linnuhuvilist. Uduse ja vihmase ilma kiuste vaadeldi 170 liiki sulelisi, mis on peaaegu pool Eestis kohatud liikidest. Kõige rohkem linnuliike – 112 – nähti ja kuuldi Kabli tornis.

172 osalejat panid 26 tornis kokku kirja 170 liiki linde, mis on tornide linnuvaatluspäeva kõigi aegade teine tulemus.

Üheksa aasta jooksul on see juba viies kord, kui Kabli pälvib linnurikkaima torni tiitli. Järgnes mullu kõige liigirikkamaks torniks osutunud Tartumaa Ilmatsalu torn 93 liigiga.

Just Kablis jäid vaatlejatele silma põnevaimad liigid nagu rabapistrik, vaenukägu ja valgetiib-viires. Mitmel pool nähti juba hiliseid saabujaid: piiritajat, käosulast, aed-põõsalindu, peoleod ja karmiinleevikest.

"Mul on hea meel, et hoolimata varahommikul paljudes kohtades olnud paksust udust kogunes linnuhuvilisi 26 torni: see on selle vaatluspäeva uus rekord," lausus Eesti ornitoloogiaühingu juhataja Margus Ots. "Kogenud linnuvaatlejate juhendamisel said huvilised uusi teadmisi lindude rände kohta ja selgeks nii mõnegi uue linnuliigi. Minu suur tänu kõikidele juhendajatele ja osalejatele."

Ornitoloogiaühing korraldab tornide linnuvaatluspäeva 2011. aastast. Tänavu tähistati vaatluspäevaga looduskaitsekuu "Igaühe loodushoid" algust ja see toimus koostöös Estbirdingu klubi ja Linnuvaatleja veebilehega. Tulemustega saab tutvuda SIIN.

Kabli linnuvaatlusjaam. Foto on illustreeriv.
Kabli linnuvaatlusjaam. Foto on illustreeriv. Foto: Ants Liigus
Märksõnad
Tagasi üles