Metsa eksinud prantslane leiti kilomeetrite kauguselt

Enne metsa minekut tasub kontrollida, kas telefoni aku on laetud. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Urmas Luik

Sel nädalal sai häirekeskus teate, et Lääneranna vallas oli kadunuks jäänud metsa läinud eakas Prantsusmaa kodanik. Kogu päeva kadunud olnud mees leiti tänu abivalmis kodanikule, kes eksinut märkas.

Info kadunud 70aastasest mehest jõudis politsei- ja piirivalveameti (PPA) Lääne prefektuuri teisipäeval kella 22 paiku. Häirekeskusse helistas kadunu naine, kelle sõnutsi oldi neljaliikmelise seltskonnaga päeval linde vaatlema mindud.

Mõne aja möödudes läinud tema elukaaslane üksinda metsa, kuid polnud sealt ligemale kuue tunni järel tagasi tulnud. Seltskond oli meest mitu tundi tulutult otsinud. Telefoni teel teda kätte ei saanud, sest see oli välja lülitatud.

Politseinikud sõitsid kohale, et meest piirkonnast otsima asuda, ja kavandasid juba otsinguid, kui helises naise telefon: teisel pool toru oli tema mees, kes õnneks täie elu ja tervise juures. Selgus, et kadunu oli jõudnud kaaslastest umbes kuue kilomeetri kaugusele. Seal märkas teda kohalik elanik, kes läks mehelt uurima, ega ta eksinud ole. Kuna prantslase telefoni aku oli tühjaks saanud, andis kohalik talle enda telefoni, et too saaks võtta kõne oma lähedastele.

Kuna metsa eksimist tuleb paratamatult aeg-ajalt ette, tuletab PPA meelde, et metsa minnes tuleks kindlasti veenduda, et mobiiltelefoni aku on laetud. Veel parem, kui nutiseade näitaks GPSi koordinaate ja juhataks vajadusel metsast väljagi.

Eksimise vältimiseks looduses või maastikul:

Teavitage lähedasi või naabreid, kuhu plaanite minna ja millal tagasi tulla.
Kui lähedastel on ligipääs teie elukohale, jätke koju nähtavasse kohta teade, kuhu täpselt ja millal läksite.
Riietuge vastavalt ilmastikule ja kandke erksavärvilisi rõivaid.
Võtke kaasa laetud akuga mobiiltelefon ja pange see suletavasse taskusse või riputage kaela, kust see kaduma ei lähe.
Võtke kaasa pisut süüa ja juua (näiteks vesi, kommid, küpsised).
Võtke ühes taskulamp ja tikud.
Kui tarvitate ravimeid, võtke needki kaasa.
Jätke meelde metsamineku koht ja võimalusel märgistage see mõne riideriba või lindiga.
Andmed: PPA

Tagasi üles