K, 5.10.2022

Galerii: massakad voorisid Kihnu keretäie järele

Galerii: massakad voorisid Kihnu keretäie järele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kui süüa saab nii nooblist restoranist kui ka veidi vähem glamuursest burgeriputkast, siis Kihnus jagatakse keretäüt.

Seda on täna ja homme saarel otsimas ligemale pool tuhat massakat ehk mandriinimest, kes hakkasid Kihnu voorima juba eile õhtul.

Kihnu Keretäüs ehk kohvikute päevad on mandrielanike seas niivõrd populaarseks muutunud, et nädalavahetusel saarele suunduvad laevareisid olid juba ammu välja müüdud.

Kihnu turismi ja ettevõtluse valdkonna abivallavanema Taivi Vesiku sõnade kohaselt olid kõik kohad täis nii eileõhtustel kui ka tänahommikustel laevareisidel. “Kindlasti oleks tulijaid rohkemgi, aga laevade mahutavus paneb piirid ette,” seletas ta.

Saarel teist korda toimuvad kohvikute päevad avati täna hommikul sadamas, kus Kihnu Virvet tervitas pasunakoor Õnn Tuli Õuele. Sadamast liiguti saare esimese kettagolfiraja avamisele kombainikuuri juurde.

Kihnu Keretäüel avas saare neljas külas ukse 18 kohvikut.
Kihnu Keretäüel avas saare neljas külas ukse 18 kohvikut. Foto: Taivi Vesik

Saare neljas külas avas täna hommikul ukse 18 kohvikut. Kõhutäiteks pakutakse saarele omaselt kala nii supi, prae kui ka suupistetena, aga maitsta saab liharoogi ja mõnusaid magusaid ampsegi. Kihnupärast kraami saavad külastajad kaasa osta, paljud talud müüvad käsitööd.

“Kohvikutes on mõeldud laste peale, nad saavad lustida mängunurkades ja -platsidel, mängida, joonistada,” loetles Vesik.

Kihnu tavasidki pole unarusse jäetud, näiteks toimub Lohu suvekohvikus kihnu keele õpituba “Riägime kihnu kielt”. Lumistel mängitakse seltskonnamängu “Kunn”, Raja talus on lastele üles pandud militaartelk, kus näidatakse sõdurivarustust. Kohvik Muiatõs Vasta pakub peale keretäüe vaimutoitu: raamatuid vahetuseks, laenutuseks ja müügiks. Kohvikutes mängitakse pilli ja lüüakse tantsu, rõhutades pärimusest läbipõimunud saare eripära.

Kihnu Keretäüel avas saare neljas külas ukse 18 kohvikut.
Kihnu Keretäüel avas saare neljas külas ukse 18 kohvikut. Foto: Taivi Vesik

Õhtul võtab pidu hoogu Metsamaa pärimustalus, kus pidulisi tantsitab Väliharf ning esinevad Kihnu naisrühm Pitsid Paistvad ja Nõmme rahvatantsurühm Känd ja Käbid.

Kohvikute tutvustuse ja kaardi leiab Visitkihnu.ee lehelt, paberkandjal trükist saab Kihnu Virve pardalt. Kohvikud on tähistatud ühtses stiilis siltidega, millel talu nimi ja kohvitass.

Märksõnad
Tagasi üles