Minister Kingo: Postitöötajad vajavad palgatõusu

Керт Кинго

FOTO: Mihkel Maripuu

Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo kohtus eile Eesti Posti juhtkonnaga, et arutada ettevõtte käekäiku ja korraldada üldkoosolek. Minister rõhutas, et postitöötajad vajavad palgatõusu.

Omniva (ärinimega AS Eesti Post) üldkoosolek kinnitas ettevõtte eelmise aasta majandustulemused ja otsustas maksta riigi tuludesse dividendideks 1 600 000 eurot. Ülejäänud (akumuleerunud) kasum summas 12 297 220 eurot jääb seoses finantseerimisvajadustega jaotamata. Eesti Posti eelmise aasta puhaskasum oli 2 041 592 eurot.

Kingo rõhutas, et postitöötajad vajavad palgatõusu. “Kindlasti toetan postitöötajate palgatõusu, hakkame lahendusi otsima ja postivõrgu ümberkujundamise teemasid lähiajal eraldi koosolekutel käsitlema,” kinnitas minister. “Perioodika peab vaatamata üldisele hinnasurvele jätkuvalt jõudma tellija koduukse taha postkasti kuuel päeval nädalas ja selle nimel tuleb MKMil (majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil) ja Eesti Postil ühiselt pingutada ja vastavad lahendused leida.”

Kingo palus ettevõtte juhatusel esitada ülevaade ettevõtte struktuuri kohta ja hinnata firma senisest tõhusama juhtimise väljavaateid.

Ettevõtte juht Ansi Arumeel esitas ministrile küllakutse Omniva uude logistika- ja jaotuskeskusse ja muudesse postiasutustesse. Minister võttis kutse vastu.

Tagasi üles