Sisukord
Uudised
Paberleht

Haigla töötajad tunnevad uhkust tunnustuse üle

2 min lugemist
Beebisõbralik haigla keskendub eelkõige imikule ja rinnaga toitmisele. Pildil Pärnu haigla ülem­ämmaemand Jelena Laanemets (vasakul) ja ühepäevane beebi oma emaga. FOTO: Lilli Tölp

Suvepealinna raviasutus teenis beebisõbraliku haigla tiitli pärast poole aasta pikkust hindamisprotsessi. Tunnustuse pälvimi­sega tõestas Pärnu haigla, et raviasutus toimib rahvusvaheliste standardite järgi.

Beebisõbralik haigla tähendab, et seal keskendutakse eelkõige imikule ja tähelepanu pööratakse imetami­sele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Me anname endast 150 protsenti selle nimel, et vastsündinu, kes ise veel oma soove väljendada ei oska, saaks kõik, mida ta vajab,” kinnitas Pärnu haigla ülemämmaemand Jelena Laanemets. “Me paneme aluse lapse heale tervisele.”

Tiitlini viis pikk protsess. Selle saamiseks vajalike koolitustega alustati siinses haiglas seitsme aasta eest. Kõigepealt vaadati dokumentide põhjal, kas Pärnu haigla üldse kvalifikatseerub beebisõbraliku haigla tiitlile. Seejärel tulid kohale hindajad, kes küsitlesid nii töötajaid kui emasid. Jälgiti näiteks sedagi, kust ostetakse imetamisega seotud tooted ja piimasegud. Kõik hindajad läbisid UNICEFi (Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Lastefondi) koolituse.

02.08.2019 06.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto