Ootamatu külaline maandus koduõuele

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Copy
Käele pole tuvi lennanud, kuid hoovis käib inimestega kaasas, mistõttu on alust arvata, et tegemist on eksinud kodustatud linnuga.
Käele pole tuvi lennanud, kuid hoovis käib inimestega kaasas, mistõttu on alust arvata, et tegemist on eksinud kodustatud linnuga. Foto: Erakogu

Tori vallas Eametsa külas elavat peret üllatas koduõuele maandunud inimsõbralik tuvi.

Eile lendas Eametsa külas eramu hoovi musta peaga valge tuvi. Lind on väga sõbralik, jalutab õue peal lastega ja käib vahepeal kuuriski uudistamas. Ootamatul külalisel ei ole jalarõngast.

Audru osavallas Lindil omalaadset miniloomaaeda pidav Peeter Raja rääkis nähtud pildi põhjal, et tegemist on lennutuviga, kes võib pärineda kaugemalt. Lennutuvid on aretatud kodutuvidest, nende keha on väiksem ja nad on võimelised läbima 70–80 kilomeetrit tunnis.

Üldjuhul on tuvikasvatajatel linnud rõngastatud. Et kõnealusel isendil rõngas puudub, pidas Raja tõenäoliseks, et lind kuulub harrastajale, kel on vaid paar tuvi. Pärnus leidub teadaolevalt paar hobikasvatajat.

Rajal endal on eri tõugu tuvisid ligemale 100, teiste seas uhkeid dekoratiiv- ja suurema kehaga lihatuvisid.

Lennutuvid suudavad ise looduses toime tulla, liitudes mõne kohaliku tuvikolooniaga. Nagu ülejäänud linde varitseb neidki oht langeda kulliliste, kasside või metsloomade saagiks.

Kes oma lemmikust puudust tunneb, saab tuvi kohta infot Mait Kajamäelt telefonil 5395 4170.

Tuvi tunneb end koduselt nii õues kui katuse all.
Tuvi tunneb end koduselt nii õues kui katuse all. Foto: Erakogu
Tagasi üles