Lääneranna vallas jäi noor mees segumasinasse kinni

Noor mees jäi käsipidi segumasinasse kinni.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Politsei sai kolmapäeva hommikupoolikul teate, et Lääneranna vallas jäi elektriliinide ehitustöödel kättpidi segumasinasse 21aastane Ukraina kodanik, kes sai raske tervisekahjustuse.

„Politsei vestles kohapeal viibinutega ja alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb tööohutusnõuete eiramist ettevaatamatusest, kui sellega on põhjustatud raske tervisekahjustus. Õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel,“ ütles Pärnu politseijaoskonna uurija Raili Tomson.

„Töö masinatega on alati kõrge riskiga. Tööinspektsioon rõhutab: ülioluline on töötaja ohutusalane juhendamine ja väljaõpe. Niisama tähtis on tööandjal veenduda, et töötaja on aru saanud kõikidest juhistest ja oskab ohutult töötada. Töötaja aga peab kinni pidama igast ohutusnõudest,“ toonitas tööinspektsiooni järelevalveosakonna juhataja Silja Soon.

Prokurör Eliisa Sommeri väitel vastutab tööandja selle eest, et töötaja teaks, millised on tema ülesannete täitmisel ohutusreeglid. „Kui raske tervisekahjustuseni viis see, et keegi oli jätnud töötaja juhendamata või muul viisil eiranud töötervishoiu- või tööohutusnõudeid, võib kohus karistada sellise tegematajätmise eest kuni kolme aasta pikkuse vangistusega,“ ütles prokurör.

Tagasi üles