Tallinna maantee ristmik saab uue ilme

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Copy
Jannseni ja Rääma tänava ning Tallinna maantee ristmik saab järgmisel aastal uue näo.
Jannseni ja Rääma tänava ning Tallinna maantee ristmik saab järgmisel aastal uue näo. Foto: Henn Soodla

Pärnu linnavalitsus ja AS Pärnu Vesi kuulutasid välja riigihanke Tallinna maantee ning Jannseni ja Rääma tänava ristmiku laiendamiseks, tööd loodetakse lõpetada järgmise aasta 15. maiks.

“Jannseni tänava ristmiku liiklus on Pärnu linna üks intensiivsemaid,” ütles abilinnapea Siim Suursild. “Tuginedes OÜ Liikluslahenduse ettepanekule püüab linnavalitsus võtta renoveerimise käigus ristmikust maksimumi, et tagada sujuvam liiklusvoog, eriti hommikustel ja õhtustel tipptundidel 7.30–8.30 ja 16.30–17.30. Praegu võib järjekord Vana-Pärnu poole pöörajate tõttu ulatuda sillani, tulevikus saavad ka Tallinna ja Rääma tänava poole sõitjad sujuvamalt liikuda.”

Renoveerimise ajal vahetatakse välja ristmiku all olevad vee- ja kanalisatsioonitorud ning vaadatakse üle muud kommunikatsioonid. Ristumiskoht saab uue foorisüsteemi, ohutussaared ja ülekäigurajad.

Kõige suurem muudatus on sillalt väljuvale suunale ehitatav lisarada Vana-Pärnu poole. Praegu on võimalik Vana-Pärnu poole pöörata ühel, tulevikus kahel sõidurajal. Samuti muudetakse sujuvamaks Vana-Pärnu poolt silla poole pööramine.

Ristmiku laiendamise eeldatav hind on 800 000 eurot, tegelik hind selgub riigihanke käigus. Pakkumused tuleb esitada 18. septembriks, tööd algavad tõenäoliselt oktoobris.

“Ehitustööde ajal ei panda ristmikku täielikult kinni. Eri sõiduread võivad olla suletud ja ristmiku läbilaskevõime piiratud. Ka bussiliiklus jääb samaks,” ütles Pärnu linnavalitsuse teede peaspetsialist Jaak Kanniste.

Riigihanke tingimuste järgi peab ehitaja sel aastal tegema 80 protsenti tööde mahust. Mis kevadesse jääb, selgub pärast tööde ajagraafiku koostamist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles