Pärnu tõstis erahuvikoolide toetust

Suurima toetuse saab Pärnu linnalt Janne Ristimetsa tantsustuudio.

FOTO: Mailiis Ollino

Alanud õppeaastast tõusid Pärnus erahuvikoolidele makstavad toetused: senise 5,1–12,75 euro asemel saavad need koolitusasutused nüüd linna ühisest rahakotist 6,8–17 eurot lapse kohta kuus.

Pärnu linnavalitsuse teatel sõltub toetuse suurus nädalas antavate õppetundide arvust. Huvikool, mis annab kuni kolm õppetundi nädalas, saab õpilase eest linnalt 6,80 eurot kuus. Kuni 1. septembrini oli see 5,10, eelmisel aastal 3,92 eurot kuus.

Nädalas neli–viis õppetundi andva huvikooli igakuine toetussumma on 10,20 eurot lapse kohta. Seni oli see 7,65, mullu 5,87 eurot kuus.

Nädalas kuus kuni üheksa õppetundi andva erakooli toetus on 13,60 eurot õpilase kohta. Kuni 1. septembrini sai kool 10,20 ja eelmisel aastal 7,83 eurot õppija pealt.

Enim makstakse toetust erahuvikoolidele, mis annavad vähemalt kümme õppetundi nädalas. Nende toetussumma on 17 eurot senise 12,75 ja mulluse 9,79 euro asemel.

Kuni selle aastani oli toetussumma arvestamise aluseks eelneva kalendriaasta töötasu alammäär, millest sõltuvalt nädala õppetundide arvust võeti kindel protsent. Aasta alguses asendas linnavalitsus varasema baasmäära üle-eelmise aasta Pärnu maksumaksjate keskmise sissetulekuga tuludeklaratsioonide alusel, 2017. aastal oli see 1020 eurot kuus.

Praegu on volikogus arutlusel linnaasutuste töötajate palgajuhendite baasmäära muutmine: keskmine sissetulek tuludeklaratsioonide alusel soovitakse asendada statistikaameti arvestatava Pärnu palgatöötaja kuu keskmise brutotuluga. Seega võidakse järgmise aasta erahuvikoolide toetuste arvestamisel aluseks võtta 1090 eurot, mis oli mullu Pärnu palgatöötaja kuu keskmine brutotulu, kuid aasta lõpuni lähtutakse veel 2017. aasta 1020 eurost.

„Sel aastal tõusis erahuvikoolide toetus 1. jaanuarist ja 1. septembrist. Toetuse suuruse sidumine sellega, kui hästi pärnakatel läheb, on igati õiglane ja võimaldab erahuvikoolidel paremini toime tulla,“ märkis abilinnapea Marko Šorin.

Suurima toetussumma saab linnalt Janne Ristimetsa tantsustuudio, järgnevad Laine Mägi tantsukool, võimlemiskool Rüht, Pärnu loovuskeskus ja Black and Brownie erakool.

Tagasi üles