T, 6.06.2023

Pärnu poeedid panevad käima luuleraadio

Pärnu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Tunnipikkust luuleraadiot tahetakse teha vähemalt korra kuus.
Tunnipikkust luuleraadiot tahetakse teha vähemalt korra kuus. Foto: promo

Poeedid Leonora Palu, Jaak Känd ja (:)kivisildnik panevad suvepealinnas käima luuleraadio, mille avalikud lindistused hakkavad olema korra kuus.

Luuleraadio üks eestvedajaid Känd sõnas, et tegu on regulaarsete luuleteemaliste kirjandusüritustega, mis salvestatakse heli- ja videofailina ja riputatakse võrku – nii tekib pidevalt täienev ja lihtsalt ja tasuta kättesaadav luule andmebaas ja poeesiahuvilised leiavad üles nii Pärnu, luuletajad, raamatud kui üritused.

Luuleraadio tegemise mõte tekkis Kännu sõnade kohaselt sellest, et luuletajate arvates jäi ainult Kirjandustempli luuleüritustest väheks. “Video ja helifailidena Youtube’is ülespanek toob ehk rohkem rahvast kuulama ja kokku,” arvas ta.

Saates tutvustatakse luuletajaid, nii kohalikke kui mujalt, räägitakse uutest raamatutest ja klassikastki, tutvustatakse väliseesti luulet ja kirjandust, näiteks Pärnu juurtega poeeti Arno Vihalemma ja Pärnu ainesega väga põnevaid proosalugusid kirjutanud Helga Nõu.

Luuleraadio plaanib anda ülevaadet uudisraamatute, kriitika ja kirjandussündmuste kohta, arutada probleemide ja tendentside üle eesti luules. Saated jagatakse rubriikideks: igale tegijale oma. Saatesse kutsutakse külalisi ja üllatusesinejaid ning muusikuid.

“Eesti luule on oma raadiot väärt ja Pärnu on õige koht, kus alusta’. Koidulaga algas siin kõik,” kinnitas Känd.

Tunnipikkust luuleraadiot tahetakse teha vähemalt korra kuus. Esimene avalik lindistus toimub juba sel neljapäeval kell 18 kohvikus Passion.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles