Keskkonnaagentuur kutsub jäädvustama paisujärgseid muutusi

Pärnu Postimees
Copy
Sindi linnas paiknenud pais asus Pärnu jõe suudmest 14 kilomeetri kaugusel, olles vee-elustikule ületamatu ja blokkides rändel kaladele 90 protsenti Pärnu jõestiku kude- ja elupaikadest.
Sindi linnas paiknenud pais asus Pärnu jõe suudmest 14 kilomeetri kaugusel, olles vee-elustikule ületamatu ja blokkides rändel kaladele 90 protsenti Pärnu jõestiku kude- ja elupaikadest. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Keskkonnaagentuur palub kalameestel, keskkonnasõpradel ja tähelepanelikel looduses käijatel märgata Pärnu jõel Sindi paisu lammutamisega kaasnenud muutusi ja neist teada anda.

Et jäädvustada märke, emotsioone ja mõtteid Sindi paisu lammutamise tulemustest, palub keskkonnaagentuur loodusesõpradel sellest teada anda.

“Kui oled viimase aasta jooksul, alates eelmise aasta oktoobrist, pannud tähele midagi põnevat, positiivset või tähelepanuväärivat Pärnu jões, lisajõgedes, kallastel, ümbritsevatel aladel, siis anna sellest meile märku,” sõnas agentuuri projektijuht Külli Tammur.  “Olgu selleks siis märgatud või püütud kala kuskil, kus ammu pole sellist liiki kohatud, uued veespordi võimlused, põnevad külaskäigud Sindisse, Jändjasse, Vihtrasse või mujale. Oodatud on kõik lood, fotod ja pisimadki tähelepanekud. Kui ei pea paljuks, märkige ära oma nimi ja paik, kus sündmus toimus.”

Aasta tagasi alustati agentuuri eestvõttel Sindi paisu lammutamist, et rajada sinna kaladele ja veespordisõpradele läbitav kärestik. Septembri lõpuks valmis suur osa kärestikust ja kalade vaba liikumine ja veesportlaste rõõm uuest meelispaigast on leidnud juba kinnitust.

Teabe saab edastada keskkonnaagentuuri projektijuhile Külli Tammurile meiliaadressil kulli.tammur@envir.ee. Ära tuleks märkida, kas saatja on nõus oma nime ja fotode avalikustamisega. Teavet võidakse kasutada artiklites, ettekannetes, projekti „Pärnu jõestiku elupaikade taastamine“ kokkuvõtvas materjalis viitega autori(te)le.

Sindi linnas paiknenud pais asus Pärnu jõe suudmest 14 kilomeetri kaugusel, olles vee-elustikule ületamatu ja blokkides rändel kaladele 90 protsenti Pärnu jõestiku kude- ja elupaikadest. Olukord lahendatakse Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi toel  projekti „Pärnu jõestiku elupaikade taastamine“ raames.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles