Pärnu jõestikku kavandatakse veel ühte kärestikku

Meelis Kalme
Copy
Jõel on osaliselt säilinud liigveelaskme kaldasambad ja jõesammas ning fragmendid kunagisest puitkonstruktsiooniga rippsillast.
Jõel on osaliselt säilinud liigveelaskme kaldasambad ja jõesammas ning fragmendid kunagisest puitkonstruktsiooniga rippsillast. Foto: Peeter Napp

Keskkonnaagentuur kavandab Pärnu jõe lisajõele Vändra jõele Kullimaa paisu asemele kärestiku rajamist.

Pais on praeguseks hävinud vesiveski. Jõel on osaliselt säilinud liigveelaskme kaldasambad ja jõesammas ning fragmendid kunagisest puitkonstruktsiooniga rippsillast. 

Paisu vasakkaldal on säilinud maakividest müürifragmendid, mis võivad olla osa kunagisest veskihoonest. Jõe- ja kaldasambad on ehitatud kivikbetoonist ja maakividest. Olemasolevad konstruktsioonid on varisemisohtlikud.

Keskkonnaagentuur plaanib aga paisu ning lagunenud jõe- ja kaldasambad kõrvaldada ja asemele kujundada ligikaudu 33 meetri pikkuse kärestiku. Paisu avamine on osa projektist “Pärnu jõestiku elupaikade taastamine”.

“Praegu käib tehnilise lahenduse projekteerimine ehk detailideni ei olegi veel selge, milline kärestik tuleb,” selgitas keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht Valdo Jahilo. Ta lisas, et suure tõenäosusega luuakse liitprofiilne kärestik ehk madalvee voolusäng ja kärestik, mis suurema vooluhulga juures on üle ujutatud.

Praeguseks on sõlmitud projekteerimis-ehitusleping ja järgmisel kevadel alustatakse ehitustöödega, mis Jahilo sõnutsi kestavad umbes aasta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles