Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Metsaääre küla rabeleb elektritraatide võrgus

4 min lugemist
Metsaääre areneks Saarde valla 35 küla hulgas veel kiiremini, kui elektri­kaablid saaksid uuendatud, usub ­külaseltsi juhatuse liige Raivo Ott. FOTO: Mailiis Ollino

Saarde valla arengukava arutelul Tihemetsa spordihoones tõusis esile elanike arvu kahanemise ja noorte äramineku teema, mille kohta avaldas sõnakalt arvamust volikogu arengu- ja majandus­komisjoni aseesimees Avo Tursk.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Üks võimalusi pöörata protsess vastupidi on valla 2018.–2028. aasta arengukavas ja eel­arvestrateegias kirjas: MTÜ Metsaääre Küla Seltsile elektriprojekti toetuseks 26 000 euro eralda­mine. Volikogu oktoobriistungil on teema taas päevakorras.

Eestis on neli Metsaääre küla, neist Pärnumaale jääva elanikud rabelevad elektrijuhtmete võrgus, millest välja pääsevad nad oma panuse ja valla toetusega. Kokku läheb vaja 52 000 eurot, et nüüdisajastada voolu majja toovad kaablid ja anda need Elektrilevile üle.

Praegused elanikud maksavad oma kulu ja kirjadega kinni nõukogudeaegse rajatise puudused ja 1990. aastate reformide ajal tehtud valearvestuse, nagu oleksid liinid kellegi eraomand, mille üleandmise eest ootasid nad raha letti.

10.10.2019 12.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto