Hoidiste minimess ootab maitseelamuste pakkujaid

Minimessi külalised saavad lettidele pandud hoidiseid mekkida ja oma lemmikud valida.

FOTO: Lilli Tölp

Laupäeval, 26. oktoobril löövad hoidistajad Tori rahvamajas letti purgid ja pudelid vekitud ja muul moel sisse tehtud aia- ja metsakraamiga, et korraldada kuues hoidiste minimess.

Messile oodatakse hoidistajaid, kel kaasas koduselt valmistatud säilised ja jagamiseks nende valmistamisõpetus.

"Kuue aasta jooksul on tulnud uued ideed ja viljad, uued inimesed, aga traditsioon on jäänud. Selleks, et traditsioon ja oskused kestaksid, on vaja neid jagada," rääkis üks messi korraldajaid Kaie Parts Tori naisseltsingust Lained. "Ei pea jagama kõiki nippe, aga rääkida sellest, kuidas teha üht imepärast hoidist – ka see on oskus! Hoidistamine pole ainult toidu valmistamine, vaid elustiil. Kuidas muidu meie lapsed õpivad väärtustama värsket ja puhast toitu? Ikka nii, kui nad saavad maitsta või, veel parem, selle valmistamises osaleda."

Partsi sõnade kohaselt kuuleb ta igal aasta hoidistajatelt, et nad teevad sisse ainult enda tarbeks, kuid need hoidised on hii huvitavad, et väärivad teistegagi jagamist.

"Võtab sõnatuks, milliseid hoidiseid meie inimesed teevad! Siit ka julgustus, et palun tulge ja pakkuge maitsta oma hoidiseid, leibu ja karaskeid. See elamus jääb hinge ja annab ideid nii maitsjatele kui hoidistajatele endile," lausus Parts.

Nagu eelnevatelgi aastatel valivad messi külalised oma lemmikhoidise.

Naisseltsing Lained palub soovist messil osalemiseks anda teada 20. oktoobriks.

Tagasi üles