Pärnu läbis ajalooliste kuurortlinnade liidu sõela

Pärnu Postimees
Copy
Euroopa ajalooliste kuurortlinnade liidu pikaaegne president Giuseppe Bellandi õnnitleb Pärnu abilinnapead Rainer Aavikut Eesti suvepealinna liitu vastuvõtmise puhul.
Euroopa ajalooliste kuurortlinnade liidu pikaaegne president Giuseppe Bellandi õnnitleb Pärnu abilinnapead Rainer Aavikut Eesti suvepealinna liitu vastuvõtmise puhul. Foto: Pärnu linnavalitsus

Pärnu kuulub nüüdsest ametlikult Euroopa ajalooliste kuurortlinnade liitu (European Historic Thermals Towns Association ehk EHTTA). Eesti suvepealinn võeti ühendusse vastu 10. oktoobril liidu üldkoosolekul Spa linnas Belgias.

EHTTA on loodud 2009. aastal samuti Belgias Brüsselis. Ühendusse kuulub üle 50 linna ja regiooni 16 riigist.

Pärnu on liidu põhjapoolseim liige, meile lähim sihtkoht asub Poolas.

EHHTA eesmärk on edendada ja tihendada liikmeslinnade koostööd, kaitsta kuurortlinnade ajaloo-, arhitektuuri- ja kunstipärandit, tõsta ühiskonna teadlikkust ajalooliste kuurortlinnade väärtuste suhtes, seista nende majandusliku arengu eest ja arendada nende ajaloo, kunstipärandi, kultuuri ja spaatraditsioonidega seotud teadusuuringuid ja turundust. 

Ühendus osaleb igal aastal rahvusvahelistel messidel, kus esindab kõiki oma liikmeid.

Pärnu abilinnapea Rainer Aaviku sõnutsi tuli Pärnul ühingusse pääsemiseks läbida põhjalik hindamine, mille käigus uuriti siinseid spaatavasid, ajaloolist kultuuripärandit, turismiteenuste valikut ja kvaliteeti.

„Liikmeks astumise ürituse raames sai Pärnu võimaluse tutvustada oma tegemisi Euroopa kuurorditippudele. Kuigi Pärnu ja Eesti ei ole selles valdkonnas väga tuntud, saime kandideerimise jooksul kinnitust, et nii meie ajaloolised traditsioonid kui praegu pakutavad teenused on kõrgel tasemel,“ sõnas Aavik. 

Eesti suvepealinn võidab Aaviku sõnutsi liitu kuulumisest mitmel moel: see annab võimaluse osaleda rahvusvahelistes projektides, jagada ülejäänud kuurortlinnadega praktilisi kogemusi, teha koostööd nii turismiprofessionaalide kui reisikorraldajatega, kasutada katusorganisatsiooni turundusviise ja parandada oma nähtavust turistide seas.

EHTTA aastane liikmemaks on 3500 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles