R, 29.09.2023

Pärnus peeti kinni ligemale 500 000euroses maksupettuses kahtlustatavad kinnisvaraettevõtjad

Meelis Kalme
Facebook
Comments 3
Kahtluse järgi on riigil jäänud maksudena saamata ligi pool miljonit eurot.
 
Kahtluse järgi on riigil jäänud maksudena saamata ligi pool miljonit eurot.  Foto: Toomas Huik

Lääne ringkonnaprokuratuuri teatel pidasid selle nädala alguses maksu- ja tolliameti uurimisosakonna töötajad Pärnus kinni kolm meest, keda kahtlustatakse maksukohustuse varjamises Pärnus tehtud kinnisvaratehingutelt. Prokuratuuri taotlusel võeti kahtlusalused eeluurimise ajaks vahi alla.

Maksukohustuse varjamises on saanud kahtlustuse kolm meest ja üks naine, kes on seotud kuue Pärnus kinnisvara arendanud ettevõttega. Uurimine on keskendunud tehingutele aastatel 2017–2019.

“Kriminaaluurimisega kogutud info viitab sellele, et kahtlustatavad on teadlikult ja süstemaatiliselt jätnud kinnisvaratehingutelt käibemaksu tasumata,” ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe pressiteate vahendusel. “Kahtluse järgi on riigil jäänud maksudena saamata ligikaudu pool miljonit eurot.”

Igal firmal on kohustus käibemaksu korrektselt deklareerida ja tasuda. “Kui ettevõte jätab selle kohustuse tahtlikult täitmata ja välditakse üle 40 000 euro maksude tasumist, siis on tegemist kuriteoga. Maksu- ja tolliamet teeb maksualaste süütegude tuvastamisel kõik endast oleneva, et riigilt ja seega kõigilt Eesti elanikelt välja petetud raha riigile tagasi tuua,” rääkis maksu- ja tolliameti uurimisosakonna Lääne talituse juhataja Peeter Paisuots.

Kriminaaluurimist teeb maksu- ja tolliamet ning juhib Lääne ringkonnaprokuratuur, mille pressinõunik Liivi Reinhold teatas, et praeguses uurimisfaasis ei saa täpsustada kahtluse alla langenud inimeste ega ettevõtete nime.

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles