iDeal kampaania

Sindi vana postkontorit kohandatakse raamatukogule vastavaks

Tori vallavalitsus ostis aktsiaselts Eesti Postilt Pärnu maantee äärse kinnistu ühes hoonega eesmärgiga kolida sinna praegu Sindi seltsimajas tegutsev raamatukogu.

FOTO: Karoliine Aus

Juba mõnda aega tühjana seisnud kunagises Sindi postkontoris Pärnu maantee ääres algasid ehitustööd. Esmase prognoosi kohaselt peaks raamatukogu sinna ümber kolima kevadel.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ehitustööd algasid selle nädala alguses ja lepingujärgne lõpptähtaeg on 15. aprill 2020. “Aga ehitaja oli optimistlik ja arvas, et lõpetab tööd varem,” märkis Tori vallaarhitekt Kristjan Kullerkan.

Kullerkan nimetas, et hoone siseselt uuendatakse kõik tehnosüsteemid: ventilatsioon, valgustus, sidelahendused ja tuleohutus. Kohandatakse uste asukohti, et nii lugejail kui töötajail mugavam oleks. Värskendatakse siseviimistlust ja raamatukogu saab enda vajadustele vastava püsimööbli. “Samuti tuleb majja inva-WC. See tähendab seda, et Sindi raamatukogu muutub kättesaadavaks liikumisraskustega inimestelegi,” lisas Kullerkan. “Praegusesse, seltsimajas asuvasse raamatukokku, ei pääse liikumisraskustega inimesed üldse.”

Tagasi üles